АКТУАЛЬНО

Поминання жертв Голодомору та відзначення 50-ліття Світового конгресу українців в Санліс (Франція)

Понеділок, 20 листопада 2017, 11:31
18 листопада 2017 року в Санлісі (Франція) відбувся традиційний день пам’яті жертв Голодомору, Героїв Небесної сотні та війни на Сході України. У події взяли участь близько вісімдесяти осіб.

Суботній день розпочався покладанням вінків до пам’ятника Анні Ярославні, королеві Франції. Після виконання українського гімну присутні відбули хвилину мовчання біля пам’ятної дошки Голодомору.

Згодом владика Борис (Ґудзяк), Єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі, очолив Божественну Літургію в церкві Святих мучеників Бориса і Гліба. Владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, виголосив проповідь, в якій згадав про традицію запалювати свічу пам’яті для вшанування жертв Голодомору. “Ця свіча є одночасно знаком народної пам’яті, знаком перестороги, щоб уникнути загроз сьогодні і в майбутньому та передовсім знаком нашої молитви за тих, над могилами яких не творилася молитва,” – ствердив архиєрей.

Цього року в Санлісі також відзначали 50-ліття Світового конгресу українців (СКУ). Ця організація є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ є визнаний Економічною та соціальною радою ООН як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Після спільного обіду відбувся круглий стіл на тему 50-ліття СКУ. Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала українській діаспорі та зокрема СКУ за допомогу в становленні української державності та за поширення правди про Україну в світі. “Нам потрібна і ваша віра, і ваша підтримка, і ваша об’єктивність,” – від імені уряду звернулася міністр до присутніх.

Голова СКУ Євген Чолій наголосив на моральному обов’язку української діаспори обстоювати територіальну цілісність України, молитися за мир і звільнення від окупації, брати участь у гуманітарних акціях та нагадувати світовій спільноті про роль України у захисті Європи від загрози з боку Російської Федерації.

Голова репрезентативного комітету української громади у Франції Тарас Горішний поділився спогадами про заснування СКУ (на той час – Світового конгресу вільних українців), у якому він особисто брав участь у 1967 році як представник молодих українців Франції.

Владика Борис заохотив присутніх плекати позитивні стосунки всередині українських громад і цінувати нагоди для конструктивної співпраці. “Будьмо вдячні за те, що з різних країн сьогодні приїхали дуже зайняті люди просто для того, щоб побути з нами,” – закликав єпарх Паризький. Також він запропонував об’єднати зусилля церков, громадських організацій і держави, щоб покращити становище українських мігрантів у країнах ЄС.

Владика Богдан (Дзюрах) поділився роздумами про розвиток українського суспільства після Євромайдану – паломництво до гідності та свободи. Єпископ підкреслив роль Церкви як матері, яка розділяє долю своїх дітей, та як учительки, яка навчає вірних молитися та любити.

День пам’яті, молитви та спілкування закінчився Вечірнею в храмі Святих Бориса і Гліба.

ugcc.fr

ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав на Папському Синоді мужньо і правдиво говорив про війну в Україні19 жовтня

Актом мужності та правди Євангелія було названо синодальну промову Глави і Отця Блаженнішого Святослава. Прямим текстом він говорить, що...

МЕДІА
Prev Next