АКТУАЛЬНО

Понад мільйон гривень зібрали на підтримку УКУ учасники Благодійного бенкету в Києві

Понеділок, 28 жовтня 2013, 17:09
Понад мільйон гривень задекларували учасники шостого Благодійного бенкету в Києві на підтримку Українського католицького університету. 26 жовтня Бенкет відвідали близько 250 друзів Університету – політики, громадські та культурні діячі, підприємці, дипломати.

Захід пройшов у Бальній залі «Fairmont Grand Hotel». Особливістю цьогорічного заходу стало те, що він відбувся у ювілейний для Університету рік – 50-ліття від часу його заснування Патріархом Йосифом Сліпим у Римі.

Вітаючи гостей, Глава УГКЦ і Великий Канцлер УКУ Блаженніший Святослав (Шевчук) наголосив: «Український католицький університет є благословенням для нашої Церкви і важливим центром інтелектуальної, наукової думки в Україні, він має велике значення для світового українства. Ми усвідомлюємо, ​наскільки багато суспільних перетворень в Україні треба зробити, але не завжди знаємо, як це зробити, де є відповідні засоби. Вони є в УКУ – тут знають, які потрібні  інструменти, щоб Україна стала вільною, відкритою, заможною християнською державою».

Глава УГКЦ подякував усім друзям Університету, які своєю присутністю на Бенкеті демонструють підтримку закладові, який існує завдяки доброчинним пожертвам: ​«Університет розвивається, відкриваючи нові спеціальності, у вересні тут освятили новий навчальний корпус. Ми хочемо розвивати уже існуючі програми, а також науково-дослідницькі ​ й  навчальні проекти, які є на часі для Церкви та українського суспільства», – наголосив Великий Канцлер.

Традиційно під час Благодійного бенкету відбувся тихий аукціон, на якому представили понад 80 лотів, серед яких твори Тіберія Сільваші, Ігоря Яновича, Івана Марчука, Сергія Гая, Едуарда Бєльського, Юрія Коха, Володимира Богуславського, Олени Придувалової, а також роботи митців ІІ міжнародного пленеру, який проходив на підтримку Університету в Словенії. У рамках Бенкету відбулась лотерея, лоти для якої надали посольства Швейцарії, Бельгії, Австрії, Угорщини, Канади, Німеччини, Лівії, Чехії, Аргентини, Бразилії, Польщі та США. Серед лотів представили авторські речі від провідних українських дизайнерів, книги від видавництв «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» і «Наш Формат», унікальні географічні карти від медіа-партнера журналу «National Geographic Україна».

Ексклюзивним лотом цьогорічного Бенкету стала картина Михайла Демцю «Я піду в далекі гори», яку художник творив безпосередньо під час заходу. Твір був присвячений творчості Квітки Цісик, як і музична частина Бенкету. На аукціоні картину продали за 8 тисяч гривень, а​ ​виручені кошти скерують на заснування річної стипендії імені Квітки Цісик.

Президент УКУ владика Борис (Ґудзяк), дякуючи усім київським друзям, наголосив: «У центрі уваги нашого Університету є студенти. Сьогодні це більше півтори тисячі учасників різних програм. Кошти, зібрані під час заходу, скерують на стипендії для тих, які цього потребують. Навчання в УКУ є дотаційним, і навіть ті студенти, які платять, покривають лише третину вартості навчання. Тому Ваша підтримка для нас є дуже важливою», – підсумував Єпарх Паризької єпархії УГКЦ.

Голова парламентського комітету з питань освіти, нардеп Лілія Гриневич зазначала: «Я є сенатором УКУ і відверто цим пишаюся. Бо вважаю, що це унікальний навчальний заклад в Україні, який окрім знань і кваліфікації своїм студентам надає духовний стержень ​ та моральну основу – саме у цьому є майбутнє розвитку нашої країни. Я працюю над розвитком системи освіти і для мене сам феномен УКУ є цікавим як такий. На мою думку, він має поширюватися по всій Україні».

Додамо, що організаторами традиційного Бенкету на підтримку УКУ в Києві є коло приятелів Університету у Києві та Почесний комітет, до складу якого цьогоріч увійшли Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), Блаженніший Любомир (Гузар), голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, засновник і голова правління «Northland Power», меценат Костянтин Темертей, художник Михайло Демцю, письменниця Марія Матіос, учений-філософ Мирослав Попович та інші.

Музичну частину вечора супроводжували володарка Гран-прі конкурсу імені Квітки Цісик, співачка Оксана Муха та лідер гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай.

 

 

Прес-служба УКУ

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next