АКТУАЛЬНО

«Популісти будуть покарані за кожне пусте слово», - Блаженніший Любомир

Вівторок, 21 жовтня 2014, 09:28
Популізм – пуста мова. У Святому Письмі написано: і будуть покарані за кожне пусте слово. Про це зауважив Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) в інтерв’ю руху «Чесно».

Духовний лідер українців висловив жаль, що досі ще є багато кандидатів, які готові купувати голоси, а також дуже багато тих, що готові продати свої голоси. «Ми ще мусимо зробити голосування відповідальним. Я зрозумів, що досі дуже багато гречки й цукру роздається, на жаль».

Блаженніший Любомир зауважив, що «крім матеріального підкупу, є ще те, що називається популізм». «Я би то назвав пуста мова. У Святому Письмі написано: і будуть покарані за кожне пусте слово. А популізм то є пусті слова, коли людину переконують не речовими аргументами, а гарними словами», – відзначив він.

Водночас Архиєпископ сказав, що після Майдану багато людей опритомніли, зрозуміли, хто вони, проте їх ще потрібно виховувати. «Багато в чому це й залежить від Церкви. Вона не має права втручатися до політики. Церква не має проповідувати за конкретного кандидата, але повинна проповідувати знання й людські цінності, бо це також частина Божої правди: яким має бути той, хто бере на себе зобов’язання депутата, і яким повинен бути той, хто обирає. Церква повинна сказати людям: не продавайте свою душу, не продавайте свій голос, зробіть так, щоб ви не мусили встидатися колись перед собою, перед своїми дітьми й онуками за те, як ви поводилися», – наголосив він.

Він також зазначив, що коли громадяни перевіряють кандидата, то це справедливо. «Це пізнати об’єктивну правду, за цією правдою говорити й діяти», – вважає Блаженніший Любомир.

«Виборці мають бути готові порівнювати й перевіряти, кого вибирають. Нам бракує політичної культури, відчуття, що я – звичайний громадянин, який не буде входити до політичної структури, несу таку ж відповідальність за все», – переконаний Архиєпископ.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next