Поспіх витає у повітрі: представлено гімн Всесвітнього дня молоді 2023 в Лісабоні
Середа, 27 січня 2021, 14:28 Наслідувати Діву Марію, яка, не зволікаючи, пустилася в дорогу до родички Єлизавети, щоб їй допомогти, заохочує гімн Всесвітнього Дня Молоді 2023, представлений сьогодні.


-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Річниця створення сучасної Держави-Міста Ватикану
- У Ватикані розпочалася вакцинація проти COVID-19
- «Живе телебачення» транслюватиме Різдвяну Літургію з Ватикану
«Всі почують наш голос. Піднесімо руки, в повітрі витає поспіх. Ісус живе й не залишає нас самотніми: ніколи не перестанемо любити», – про це співається у приспіві офіційного гімну Всесвітнього Дня Молоді, який 2023 року збере в столиці Португалії місті Лісабоні юнаків і дівчат з усього світу під проводом Святішого Отця.
«Поспіх витає в повітрі» – такою є назва музичного твору, представлення якого відбулося 27 січня 2021 р., два роки після заключної Святої Меси 34-го Всесвітнього дня молоді, що відбувався у Панамі, коли було оголошено про наступне місце проведення. Офіційні канали оргкомітету поширили дві версії – португальську та міжнародну, що виконується також англійською, французькою, іспанською та італійською мовами.
Наслідуючи Марію
Обраний в рамках загальнонаціонального конкурсу, на який надійшло понад сто пропозицій, які розглянуло професійне журі, гімн відображає тему, запропоновану Папою на цю подію, що звучить: «Марія підвелася і пустилася швидко в дорогу», завдання, притаманні такій зустрічі, першим з яких є євангелізація, та посилання на португальську культуру.
Пісня запрошує наслідувати Діву Марію, бути готовими, як Вона, служити, несучи Євангеліє по всьому світу. Її назва безпосередньо посилається на тему зустрічі, що натхнена розповіддю євангелиста Луки про те, як Марія, зачавши у Своєму лоні Божого Сина, довідавшись про вагітність літньої родички Єлизавети, відразу вирушила в подорож до неї, аби послужити.
Подвійне авторство
Композиція «Поспіх витає в повітрі» має подвійне авторство. Слова написав о. Жоао Пауло Ваз, а музику – митець Педро Ферейра. Обоє походять із дієцезії Коїмбри, що в центральній Португалії. Аранжування зробив музикант Карлос Ґарсія. Укладачі розповідають, що спершу народилася мелодія, спершу на фортепіано, а потім в обробці невеликого музичного гурту. Тоді вже священик уклав текст, пристосувавшись до мелодії, що має, за словами аранжувальника, «радісний і молодіжний характер», тож її легко вивчити та пристосувати до різних нагод.
Подія, перенесена на один рік
Два роки тому, в останній день Всесвітнього Дня Молоді в Панамі, кардинал Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, оголосив про те, що місцем наступної такої зустрічі буде столиця Португалії місто Лісабон. Подія була запланована на 2022 рік, але надзвичайна ситуація, викликана пандемією нової коронавірусної інфекції, змусила перенести захід на один рік. В річницю обрання на Петрове служіння ініціатора таких зустрічей святого Папи Івана Павла ІІ, 16 жовтня 2020 р., відбулося представлення офіційного логотипу та став доступним офіційний сайт події www.lisboa2023.org.
Джерело: Vatican News,
фото: Vatican Media
- Завтра у Києві прощатимуться із новопреставленим протодияконом Михайлом Продиусом05 березня
- Відбулася зустріч Європейської філії Міжнародної комісії католицького в’язничного душпастирства05 березня
- Владика Йосиф Мілян висловив слова співчуття з приводу смерті протодиякона Михайла Продиуса05 березня
- «Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору05 березня
- Владика Михайло Колтун висловив свій смуток з приводу смерті диякона Михайла Продиуса поетичними рядками05 березня

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю про блудного сина01 березня
Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на...
-
«Нічого таємного, що б не стало явним»: у Києві відкрили виставку до 75-ї річниці Львівського псевдособору
-
Блаженніший Святослав про реабілітацію УГКЦ: «Наша Церква має лише ті права в Україні, які ще колись надав був Горбачов»
-
«Правду не треба захищати, її необхідно засвідчити»: у Києві триває Міжнародна конференція про Львівський псевдособор
-
Пастки, у які може потрапити той, хто молиться
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»