АКТУАЛЬНО

Представник УГКЦ взяв участь у конференції Асоціації психіатрів України у Львові

Неділя, 17 листопада 2013, 20:41
16 листопада 2013 року на Філософсько-богословському факультеті УКУ у Львові відбулася конференція Асоціації психіатрів України "Психіатри: хто ми? З ким ми?".

На запрошення президента Асоціації психіатрів України Семена Глузмана, з доповіддю про втілення соціального вчення Церкви у площині пенітенціарного душпастирства виступив ієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

У заході взяли участь: президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман, фахівці психіатрії, пацієнти та їхні родини, журналісти, лікарі, психологи, богослови, філософи та інші люди, котрі мають досвід «зустрічі» з українською психіатрією. На конференції обговорювалися питання середовища, в якому працюють психіатри, живуть їхні пацієнти та родини. У своїй доповіді о. Костянтин розглянув питанння служіння Церкви у в'язниці, яке має не лише релігійний, а й соціальний і правовий характер. А само служіння спирається на біблійну і християнську антропологію, що, врешті, оформилися у сучасне соціально-етичне навчання Церкви. Капелан висловив щиру солідарність із лікарями психіатрії, які у важких умовах виконують служіння у пенітенціарних установах. Зокрема, о. Костянтин підкреслив роль родини, яка є джерелом або добрих або злих речей. Тому плекання і захист сімейних цінностей є запорукою здоров'я людської спільноти в Україні і в усьому світі.

Головний організатор Третіх психіатричних зустрічей Семен Глузман твердить: «Нам важливо мати платформу для можливості мислити та висловлюватися альтернативно, говорити та розуміти все, що стосується середовища, в якому ми працюємо та в якому живуть наші пацієнти і їхні родини. Ми зустрічаємося, щоб осмислити не тільки самих себе, а й пізнати світ тих, кого ми «лікуємо». З уст наших пацієнтів та їх родин це звучить так: «Психіатри, хто ви і з ким ви?», а у наших роздумах - «Психіатри: хто ми і з ким ми?». Ми хочемо створити середовище діалогу і партнерства між системою і людиною, між лікарем і пацієнтом, державою і громадянином. Ми хочемо дозволити собі говорити про це щиро та неупереджено, без агресії чи взаємного звинувачення, наполегливо шукаючи конструктивні шляхи вирішення наявних проблем. Тому тематика конференції торкається не тільки сфери охорони здоров’я, освіти, соціально-правового захисту, професійної етики та моралі, а й життя наших пацієнтів та їхніх родин».

http://prison-pastoral.blogspot.com/2013/11/blog-post_16.html

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next