Представник України на Національній асамблеї Італійської католицької акції в Римі
Понеділок, 05 травня 2014, 16:51 З 1 по 3 травня в Римі проходила XV Національна асамблея Італійської католицької акції – найбільшої та найдавнішої мирянської організації в Італії, що була заснована Папою Пієм IX в 1868 році.

-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У прокатедральному соборі Святої Софії в Римі відбулося свято розколяди
- «Українська шопка, яка брала участь в експозиції у Ватикані, може стати “мандрівним вертепом” українськими парафіями Італії», — о. Марко Семеген
- «Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
На сьогодні організація присутня в шести тисячах парафій у всій країні, розвиваючи свій апостолят на трьох рівнях: дорослі, молодь і діти. Більше як 800 делегатів із 200 італійських єпархій зібралися 30 квітня разом з єпископами та духівниками в Римі, щоб протягом трьох днів обговорити основні напрямки роботи та обрати нове керівництво організації на наступний термін. Головна тема зустрічі - "Нові особи в Христі - співвідповідальні за радість життя" – відображає серцевину послання Папи Франциска в Апостольському повчанні «Evangelii Gaudium» («Радість Євангелія»).
До участі в Асамблеї були запрошені також представники з-за кордону, де діє Католицька акція, котрі об’єднані в Міжнародний форум Католицької акції. Від України, з благословення Глави УГКЦ, участь в Асамблеї взяв о. Володимир Мальчин, віце-канцлер Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ. Священик передав слова привітання учасникам зібрання від Блаженнішого Святослава і подякував італійцям за молитовну підтримку українського народу. За повідомленням Канцелярії Курії Верховного Архиєпископа УГКЦ, з ініціативи Італійської Єпископської Конференції на заклик кардинала Баньяско в усіх італійських церквах минулого місяця відбулася молитва за Україну.
«Надзвичайно вражаюче було бачити таку велику кількість мирян, які усвідомлюють свою приналежність до Церкви і те, що вони є співвідповідальними разом з єрархією за її долю, - ділиться своїми враженнями о. Володимир. - Особливо приємно було відчувати солідарність італійців з українським народом у цей складний час. Незважаючи на «інформаційну війну», італійці-католики добре орієнтуються в нашій ситуації і насправді переймаються долею України. Таке запевнення я отримав, поспілкувавшись з делегатами Асамблеї та з Його Еміненцією Пєтро Пароліном, Державним Секретарем Ватикану, який очолив Літургію для учасників зібрання 2 травня».
На завершення зустрічі, 3 травня, у Ватикані відбулася зустріч членів Католицької акції зі Святішим Отцем Франциском. На цю зустріч прибуло понад сім тисяч учасників з усієї Італії. У своєму слові Папа наголосив на місійній парадигмі, яку покликана втілювати в життя Католицька акція: «Мова йде про те, щоб досягти усіх, віддаючи перевагу тим, які почуваються покинутими, та найслабшими верствами населення. Мова йде про те, щоб відчинити двері, дозволити Ісусові вийти назовні. Дуже часто ми маємо Ісуса зачиненого з нами в парафіях, самі не виходимо назовні й не даємо Йому вийти! Тож слід відчинити двері принаймні для того, щоб Він міг вийти! Мова йде про Церкву, яка виходить назовні [eglesiaensalida]».
На завершення загальної аудієнції представник з України мав нагоду разом із делегатами від Міжнародного форуму Католицької акції поспілкуватись зі Святішим Отцем та отримав від нього запевнення, що Папа молиться за Україну і бажає їй добра.
Довідка: про історію виникнення та розвиток мирянського руху під назвою «Католицька акція» можна послухати серію аудіозаписів на сайті Радіо «Воскресіння».
Департамент інформації УГКЦ
- Медикам – про соцмережі: УКУ провів спільний курс з Дитячим фондом ООН25 лютого
- За Героїв Небесної сотні молилися в папській базиліці Санта Марія Маджоре 25 лютого
- Через погіршення епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області звернення до вірних оприлюднив єпископ Василій Івасюк25 лютого
- Митрополит Володимир Війтишин вкотре закликав духовенство та вірних до ретельного дотримання карантинних вимог 25 лютого
- Отці редемптористи запрошують на реколекції25 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо