АКТУАЛЬНО

Представниці українських парафій з Парижа і Венсена взяли участь у прощі французьких матерів

П'ятниця, 21 червня 2019, 11:21
14-16 червня відбулася проща французьких матерів до місця об’явлення Богородиці з Ісусом на руках у с. Котіньяк, що знаходиться на півдні Франції у регіоні Прованс-Альпи-Лазуровий берег.

Об’явлення Матері Божої тут відбулися 10 і 11 серпня 1519 року французькому графу і маршалу Жан де Лябому, який на бажання Марії збудував тут церкву. У 1521 році папа Лев Х надав церкві статус санктуарію, який нині належить до дієцезії Фрежюс-Тулон.

Із санктуарієм пов’язане народження короля Франції Людовіка XIV: його батько король Людовік ХІІІ та королева Анна Австрійська протягом двадцяти років життя у шлюбі не мали дітей. 27 жовтня 1637 року монах-августиніанець на ім’я Фіакр під час молитви у санктуарії отримав одкровення, що коли королева Анна публічно помолиться до Богородиці три дев’ятниці, то народить сина. Так і сталося: 5 вересня 1638 року у м. Сен-Жермен-aн-Лє поблизу Парижа в королівського подружжя народився син, майбутній король Людовік XIV, той самий котрий збудував Версальський палац і правив Францією з 1643 по 1715 роки, тобто сімдесят два роки – довше ніж будь-хто в історії.

Мабуть уперше в історії Паризької єпархії, разом із парафіянками римо-католицької парафії Сан-Жермен, найближчої сусідки паризької катедри Святого Володимира Великого, у прощі взяли участь троє українок: Марія Єник і Марія Тупиця із Паризької катедральної парафії та Ганна Мельник з Венсенської парафії.

У їхній групі налічувалося п’ятдесят жінок.  Було нелегко долати сорок кілометрів пішки впродовж кількох днів, бо паломниці ішли не тільки лісами, полями, а й піднімалися у гори. У дорозі молилися вервиці і співали пісні. Кожного дня була Божественна Літургія, яку служили у гірських каплицях серед мальовничої природи, зокрема і ввечері при свічках. Проща завершилися недільною Літургією з нагоди римо-католицького святи Пресвятої Трійці у монастирі Святого Йосифа, якій передувала процесія. На недільній процесії і Літургії взяли участь близько тисячі чотириста мам і близько п’ятдесяти священників та єпископів. Українські матері повернулися духовно збагаченими, як через молитву, так і через спілкування із французькими матерями.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr


ПУБЛІКАЦІЇ

Владика Діонісій Ляхович про пандемію серед українців в Італії: «Наші межі розширились, наші можливості збільшились і ми стали більш загартовані!»09 липня

Італійська Республіка — одна із європейських держав, яка доволі сильно потерпіла від пандемії коронавірусу. Згідно офіційної статистики...

МЕДІА
Prev Next