АКТУАЛЬНО

Прес-реліз ССЕЕ: «Церква має фундаментальну місію для збереження створіння»

Понеділок, 23 вересня 2013, 11:15
Якщо нам не вдасться стати вихователями справжньої екології людини, ми не будемо проповідниками відповідальної екології природного довкілля. Екологія людини та екологія навколишнього середовища тісно пов'язані.

Природне довкілля – це дар, який потрібно з мудрістю захищати і доглядати, щоб передусім захистити людину від самознищення. Питання, пов'язані зі збереженням створіння, тісно пов'язані з цілісним розвитком людини – ця констатація стала результатом екологічної наради комісії "Любов у правді" Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), яка відбулася 18 вересня у Люксембурзі, для відновлення системного дослідження питання сучасної екологічної місії Церкви.

У нараді, що проходила під керівництвом архиєпископа Брюсселя Андре Леонардо, голови підкомісії «Збереження створіння», комісії «Любов у правді» ССЕЕ, за участю архиєпископа Жан-Клода Голлеріха, Глави Католицької Церкви Люксембургу, взяли участь експерти Єпископських Конференцій Європи, Святого Престолу та Європейської християнської екологічної мережі (ECEN), серед яких також Володимир Шеремета, професор, доктор, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.

Вказаним заходом було відновлено попередній консультаційний процес у цій сфері, щоб посилити діяльність єпископів Європи для збереження створіння, відповідно до чисельних закликів християн з боку Святішого Отця до відповідальності за створіння.

Засідання відкрив високопреосвященніший Андре Леонардо, який виступив з доповіддю на тему «Екологічна місія Церкви: богословські, антропологічні, етичні та виховні перспективи». За словами доповідача, «збереження створіння є глибоким виявом християнської любові», яка не може бути реалізована, якщо не буде збережений метафізичний вимір людського життя, як на цьому наголошує богослов фон Бальтазар. Архиєпископ Брюсселя також підкреслив, що старання кожного християнина для збереження створіння випливають із свідомості, що сучасний всесвіт є лиш однією фазою шляху до «Нового неба і Нової землі».

Учасники засідання розглянули також соціально-економічні аспекти охорони природного довкілля. Зустріч стала доброю платформою для обміну інформацією й успішним досвідом. Хоча не завжди вдавалося знаходити абсолютну згоду щодо окремих питань, однак було безперечно визнано фундаментальну місію Католицької Церкви у вихованні для збереження створіння. Крім того, стало очевидним, наскільки важливо, щоб усі християни, котрі цікавляться цією темою, могли отримати доступ до достовірної наукової інформації, яка б слугувала для сповнення вищезгаданої місії.

Увага Церкви до питання збереження створіння не є нова і добре вкоренилася як на національній, так і місцевій площинах. Численні ініціативи були реалізовані на рівні окремих єпархій та парафій. Але дедалі більше стає очевидним виклик виховного процесу щодо першочергової необхідності відновлення стосунків людини зі своїм Творцем. Повсюди, де ці відносини порушені, створіння перетворюється на матерію, якою треба володіти, і мета існування людини чи навіть певного народу вимірюється можливістю максимального володіння, навіть якщо це веде до різних проявів несправедливості та конфліктів.

Учасники заходу розглянули питання дальшої інтенсифікації діяльності ССЕЕ для збереження створіння і запропонували різні форми дальшої роботи в цьому напрямку, які мають бути представлені на Генеральній асамблеї ССЕЕ, що буде проходити в Братиславі 3-6 жовтня 2013 року.

Довідка:

Членами Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) є глави 33 єпископатів, що діють у Європі, а також архиєпископи Люксембургу та Князівства Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, ординарій Кишинева та правлячий єпископ Мукачівської Греко-Католицької єпархії.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на ССЕЕ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next