АКТУАЛЬНО

Президент України: «Дякую Церкві за її роль у єднанні країни»

Четвер, 30 липня 2015, 13:18
Президент Петро Порошенко у Львові взяв участь в урочистих заходах з нагоди 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького. Глава держави звернувся до громади, яка зібралася, щоб вшанувати пам’ять митрополита Андрея у Львівському оперному театрі, із словами великої шани до постаті митрополита та подяки до Церкви, яка допомагає у складні для України часи утримувати єдність у суспільстві.

Президент зазначив, що зараз Україна зміцнилася настільки, що російський агресор не наважується атакувати на фронті і намагається підривати ситуацію всередині країни. «Наприклад, зіграти на патріотичних почуттях під гаслом «нас зливають – все пропало», чергову спробу чого ми зараз спостерігали в Маріуполі. Або підбурюють якихось озброєних людей рушити на Київ. Або підтримати анархію та отаманщину. Сіяти смуту, зневіру, ненависть, роздратування, – сказав Президент, наголосивши: – Український народ зараз демонструє, що ми єдині, ми згуртувалися навколо патріотизму і любові до України. Ми не дамо себе підірвати зсередини. Я дуже дякую Церкві за те, що вона у процесі єдності України і любові до України відіграє свою пастирську роль».

Говорячи про значення постаті митрополита Андрея, Президент наголосив, що цьому Великому українцеві належить одна з головних ролей у державотворенні та консолідації українців в єдину націю. «Недарма ще за життя багато хто називав його українським Мойсеєм. Так чи інакше, він провів галицьке українство через дві світові війни і жорна міжвоєнних лихоліть», – сказав Президент.

«Своє слово про великого владику і слугу Божого адресую не лише греко-католикам, а всій Україні. Бо Андрей Шептицький належить не лише Греко-Католицькій Церкві. Він належить всій Україні, усій Європі, усьому світові. Історичне значення його діяльності виходить далеко за межі релігійної сфери. Могутня постать владики посідає гідне місце у всеукраїнському пантеоні найвидатніших громадсько-політичних діячів, видатних синів і дочок нашої держави», – зазначив Петро Порошенко.

«Як добрий пастир, наставляв свої вівці на путь істини та спасіння. Як щедрий меценат, вкладав власні кошти в мистецтво, шпиталі, храми, сирітські притулки. Як інтелектуал, дбав про освіту. Нарешті, діяв як економіст та підприємець: ініціював створення селянських кооперативів, нафтовидобувних підприємств, будівельних компаній, банків. Власними руками творив громадянське суспільство, – так би мовити українську інфраструктуру, націєтворчу мережу», – сказав Глава держави.

Зазначивши, що Андрею Шептицькому судилося опинитися поміж двома тоталітарними монстрами, що спершу дружно розмежували свої сфери впливу пактом Молотова-Ріббентропа, а згодом самі зчепилися в кривавій бійні, Президент наголосив, що в тій ситуації митрополит прагнув передусім зберегти у своїх вірян людяність, спрямувати їх до виконання Божих заповідей.

«Увесь світ має знати, що в часи Другої світової владика Андрей був ледве чи не єдиним церковним діячем Європи, хто не побоявся написати до Берліна листа на захист євреїв. І то були не просто слова, бо він давав гнаним ще й захист. Притулок у нього знайшли сотні єврейських дітей і цілі родини львівських рабинів», – наголосив Петро Порошенко.

Президент знов згадав пророцтво митрополита Андрея, що «Україна увільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з'єднаною, величавою», яка буде дорівнювати другим високо розвинутим державам.

www.president.gov.ua

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next