АКТУАЛЬНО

Прикарпатців кличуть на Прощу родин до Старуні

Четвер, 30 травня 2019, 10:44
1-2 червня 2019 року в селі Старуня на Богородчанщині відбудеться традиційна щорічна Проща родин.

Як розповідає голова Комісії у справах родини Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Юрій Прилепський, протягом трьох років Проща родин відбувалася в серці княжого Галича - селі Крилос. Утім, цього року організатори  вирішили переміститися до славнозвісного села Старуні, звідки походить блаженний мученик Симеон Лукач, - пише Бліц-інфо.

«Цього року ми будемо проводити прощу до цієї славної місцевості. Блаженний Симеон Лукач віддав своє життя за Бога і нашу Українську Греко-Католицьку Церкву. Але ж він не прийшов нізвідки, він, як кожен із нас, народився від тата і мами. Саме від них він отримав свідчення віри, а відтак цю віру проніс через усе життя і засвідчив своєю мученицькою смертю. Тож цього року ми  хочемо привести туди наші сім’ї, щоб вони, дивлячись на нього і його батьків, самі пройнялися тою любов’ю, вміли жертвуватися для Бога, Церкви і ближніх», - пояснює о. Юрій.

Тож 1-2 червня всіх охочих запрошують  на дводенну прощу до Старуні. Розпочнеться проща 1 червня о 8.00 Божественною Літургією в архикатедральному соборі за сім’ї і родини. Після служби священики поблагословлять всіх паломників, які цього року пішою ходою вирушають від івано-франківського архикатедрального собору Воскресіння до Старуні. На місці паломників чекає обід, нічні чування та насичена програма.

«Віримо, що паломники приїдуть не тільки з нашої області, але й цілої України. Після прибуття буде молитовна програма, а відтак цікава програма свідчення. Ми будемо працювати з сім’ями. З одного боку давати теорію, опираючись на слово Боже про родини, а відтак самі сім’ї будуть свідчити свій досвід християнського подружнього життя. Звичайно, що буде і концертна програма для молоді. Також будемо мати можливість поспілкуватися в неформальній обстановці під час спільної вечері», - каже священник.

Наступного дня святкову Літургію очолить митрополит  Володимир Війтишин. Після завершення служби митрополит поблагословить пари, які цьогоріч відзначають ювілеї свого подружнього життя.

«Щиро кличемо їх і молодих і старших. Беріть з собою рідних, друзів, знайомих. Ви точно будете в різний спосіб відзначати ювілеї вашого подружнього життя. Почніть із молитви. Зверніться знову до благословення Господнього, яке колись вас поєднало і провело через роки подружнього життя. Пережийте знову ті відчуття і той трепет, з яким ви колись прийшли до шлюбу, і подякуйте Богові за прожиті роки і всі дари, якими він вас обдарував. Минулого року ми мали шістдесят дві ювілейні подружні пари, з яких точно пригадую була пара, яка святкувала шістдесят років подружнього життя. Вони були з дітьми, онуками і навіть правнуками. Це прекрасний приклад», - закликає о. Юрій.

Також організатори просять паломників, а особливо пари, які святкують ювілеї подружнього життя, одягнути вишиванки.

«Як сказав наш патріарх Святослав, колись родина врятувала Церкву, тепер Церква має врятувати родину. Тож ми пропонуємо порятунок для нашої української християнської родини. З одного боку, ми будемо мати гарні свідчення: якщо хтось прожив разом п’ятдесят-шістдесят років, то чому не можу я? А відтак ми не можемо забувати, що Бог єднає людей у святому таїнстві вінчання. Якщо не в Нього, то де шукати поради, якщо не Йому, то кому дякувати? Тому ми запрошуємо прийти, подякувати, попросити і отримати. На наші прощі прибувають не тільки ті, які радіють, які дякують за подружнє життя, а й ті, хто просить за сім’ю для себе чи порятунок сім’ї, яка на грані. Тому я думаю, що ми всі об’єднаємося, щоб просити Бога, аби Він вислухав потребу кожного, хто прийде туди», - запрошує голова Комісії у справах родини.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next