АКТУАЛЬНО

Про роль мистецтва у соціальній інтеграції в'язнів говорили на відкритті експозиції у Вінниці

Субота, 22 листопада 2014, 06:20
У день Святого архистратига Михаїла, 21 листопада 2014 року, у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття Національної пересувної виставки образотворчого і прикладного мистецтва в'язнів «Переображення Господньою любов’ю».

У відкритті взяли участь представники управління ДПтС України у Вінницькій області, пенітенціарного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви, обласної організації Спілки художників України. Виставка надихнула до планів соціального партнерства і практичної співпраці поміж пенітенціаріями і художниками області для помочі засудженим у творчості й арт-терапії.

Колектив музею радо відгукнувся на потребу організувати експозицію, тому що вона має величезне ідейне, духовне навантаження. Метою виставки є сприяння процесу повернення громадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, до суспільства. Про особливу соціальну значущисть мистецтва для діалогу про необхідність змін у кримінальному правосудді та у системі виконання покарань до гостей експозиції звернулися співорганізатори експозиції у Вінниці:

Світлана Шароварська, заступниця директора з наукової роботи,
Тетяна Журунова, завідувачка сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею,

Олег Жупанов, начальник сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління ДПтС В Запорізькій області, майор внутрішньої служби.

Олександр Назаренко, Голова Вінницької обласної організації Національної спілки художників України,

протоієрей Костянтин Пантелей та  Павло Загороднов, працівники Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

Колектив фахівців музею дбайливо відреставрував пошкоджені при транспортуванні твори. А професійна експозиціоністка Тетяна Журунова гармонійно розмістила картини. В експозиції представлено 113 конкурсних робіт в'язнів, серед них - 7 творів передані з пенітенціарних установ Вінниччини. Подія відкриття експозиції привабила численних городян, творчу інтелігенцію і громадських діячів.

Відразу після відкриття експозиції о. Костянтин і координатор волонтерської співпраці Павло Загороднов звернулися з проповіддю про християнське покликання й привітали зі святом Архистратига Михаїла персонал Вінницької пенітенціарної установи № 1, а також засуджених, з якими відбулася зустріч. Під час неї о. Костянтин благословив присутніх мощами блаженного священномученика Василя Величковського, покровителя пенітенціарного служіння.

prison-pastoral.blogspot.com

ПУБЛІКАЦІЇ

20 серпня відзначають 135-ліття від дня народження блаженного Омеляна Ковча20 серпня

20 серпня 1884 року 135 років тому в c. Космач (Косівський повіт на Гуцульщині) у священничій сім'ї народився блаженний священномученик...

МЕДІА
Prev Next