АКТУАЛЬНО

Проща подяки за покликаних жити богопосвяченим життям

Понеділок, 11 жовтня 2010, 15:59
У суботу, перед великими Празником Покрова Пресвятої Богородиці, який відзначаємо 14 жовтня, Чернеча Родина Воплоченого Слова організовує спільну прощу до Покровительки спільнот в Україні – Пресвятої Богородиці, чудотворна Ікона якої знаходиться у с. Зарваниці, найбільшому Марійському відпустовому місці України.
У суботу, перед великими Празником Покрова Пресвятої Богородиці, який відзначаємо 14 жовтня, Чернеча Родина Воплоченого Слова організовує спільну прощу до Покровительки спільнот в Україні – Пресвятої Богородиці, чудотворна Ікона якої знаходиться у с. Зарваниці, найбільшому Марійському відпустовому місці України. «Цьогорічна проща була Прощею подяки за наших отців, братів і сестер, покликаних жити богопосвяченим життям, оскільки в Українській Греко-Католицькій Церкві цей, 2010 рік (а нещодавно на Синоді Єпископів УГКЦ цій темі присвячено і наступний, 2011 рік), є Роком Християнського Покликання з особливим наголосом на покликанні до богопосвяченого життя», - наголосив о Йосафат Бойко, ВС. У прощі взяло участь понад 500 осіб: 8 великих автобусів та кілька мікроавтобусів відправилися з Івано-Франківська (вірні Храму Різдва Христового та Парафії Святих Кирила і Методія, якими опікуються отці Згромадження) та з Закарпаття (смт. Дубове та с. Терново, Тячівського р-ну). Кожен автобус супроводжував один священик, брати і сестри-монахині, які провадили молитви, пісні, готували до сповіді. З нагоди прощі були приготовані спеціальні буклети та «Парафіяльний Вісник» парафії Святих Кирила і Методія (www.pkm.if.ua). Прочани, приїхавши до Зарваниці, спільним ходом пройшли від старої церкви до Собору, на площі перед яким отці привітами учасників. Відтак всі бажаючі мали можливість приступити до Сповіді. Урочисту Божественну Літургію очолив о. Йосафат Бойко, ВС у співслужінні о. Софрона Зелінського, ВС, о. Йосифа Поповича, ВС, о. Йосифа Монтеса, ВС, о. Ігоря Тузика, ІІІ Чин ВС, о. Андрія Кудлика, ІІІ Чин ВС (с. Терново, Закарпатської обл.), о. Василя Чорнія, о. Романа Влашина, о. Івана Сохана, о. Романа Дубіка (с. Лучинці, Рогатинського деканату), о. Юрія Павлюка. У проповіді отець Йосафат наголошував на важливості доброї християнської родини у відкритті покликання, порівнюючи лоно матері (середовище для зростання здорової дитини) до родини, як середовища для відкриття та зростання покликання до богопосвяченого життя. Спільна трапеза, гостинно приготована братами-семінаристами Тернопільської семінарії закінчилася маленькою концертною програмою, на завершення якої звернувся з привітальним словом та поблагословив прочан Владика Василій (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський. А відтак всі взяли участь у Хресній Дорозі, на закінчення якої проповідував про значення хреста у житті християнина о. Софрон Зелінський, ВС. Відвідування Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці стало завершальним моментом у Прощі, головна тема якої була: подяка за всіх тих, кого Господь покликав до богопосвяченого життя.

Повідомили у прес-центрі парафії Святих Кирила і Методія

ПУБЛІКАЦІЇ

“Жива парафія буває тоді, коли присутній живий контакт з людьми”, — о. Степан Угрин 14 грудня

Секуляризація, просвітництво та вихід із зони власного комфорту — ці слова отець Степан Угрин, священик Української Греко-Католицької...

МЕДІА
Prev Next