Підсумки Національного туру міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів»
Середа, 25 квітня 2018, 10:46 Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Громадська організація «Екологічний клуб «Еремурус» та Бюро з питань екології УГКЦ протягом 2017-2018 н. р. провели заочний етап Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсі».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- «Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті
Мета конкурсу: пропаганда ідей сталого розвитку з опорою на краєзнавчі звичаї і традиції щодо використання і збереження водних об'єктів народами, що населяли територію України, Болгарії і Молдови.
Учасниками конкурсу стали учні 7-11 класів, вихованці професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 18 років включно.
На розгляд журі надіслано 158 робіт з 17 областей України. Найбільш активними учасниками конкурсу стали представники Одеської (20 робіт), Хмельницької (18 робіт), Донецької (16 робіт), Чернівецької та Полтавської (12 робіт) та Івано-Франківської (11 робіт) областей.
Переможцями Конкурсу стали:
Номінація 1. «Традиції виявлення або штучного утворення, облаштування водних об'єктів»
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
І місце
- Вальчук Ангеліна (91 бал), учениця 8 класу Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області з роботою: «Де криниця – там життя».
Керівник: Шишковська Тетяна Миколаївна, вчитель географії Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
ІІ місце
- Абрам Вікторія, Бочкур Назар, Ленчук Ілля, Мостова Дарина, Мотика Зоряна, Хмельницька Анна (80,6 балів), учні 9 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 22 з роботою: «Проблема облаштування водних об’єктів на території Пліснеського археологічного комплексу».
Керівник: Гринюка Богдан Михайлович, кандидат історичних наук, вчитель історії, науковий співробітник Науково-дослідного відділу комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ»; Фічка Людмила Богданівна, вчитель біології Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 22.
- Харькова Дарина, Силенок Микола, Бондаренко Діана (78 балів), учні 7 класу Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області з роботою: «Друге життя Сіверських святинь».
Керівник:Сивоглаз Наталія Володимирівна, вчитель географії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського; Силенок Вікторія Василівна, вчитель історії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області.
- Учні 8 класу (78,7 балів), опорного закладу Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пирятинської райдержадміністрації Полтавської області з роботою: «Колодязь мого дитинства».
Керівник: Шокотько Тетяна Іванівна, вчитель біології і хімії Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пирятинської райдержадміністрації Полтавської області.
- Терпіловська Єва, Кришень Ольга (77,3 балів), учениці 7 класу Голицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Одеської області з роботою: «Традиції утворення криниць та розчищення струмків в селах Голиця (Україна), Голиця (Болгарія), в місці Кишинів (Молдова)».
Керівник: Андрєєва Жанна Дмитрівна, вчитель історії, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області.
- Романчук Руслана (80,3 бала), учениця 9 класу Гордіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Романівського району Житомирської області з роботою: «Джерела села Гордївка. Проблеми та перспективи».
Керівник: Романчук Анна Петрівна, вчитель географії Гордіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Романівського району Житомирської області.
- Пітюренко Нікіта (77 балів), учень 9 класу, вихованець Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької області з роботою: «І в степу бувають водоспади».
Керівник: Янущенко Дмитро Вікторович, керівник гуртка «Пішохідний туризм» Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької області.
- Андрусик Валентина, Білецька Емілія, Дацій Тетяна, Збаращук Валерія, Кальчук Анастасія, Клеїн Андрій, Панченко Вікторія, Чуприна Владислав (80,3 бала), учні 9 класу навчально-виховного комплексу «Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області з роботою: «З джерела починається річка».
Керівник: Зайцева Олена Володимирівна, вчитель біології, навчально-виховного комплексу «Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області.
- Галайда Мирослав (79 балів), учень 8 класу Добронадіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад» Томаківської районної ради Дніпропетровської області з роботою: «Копання колодязя».
Керівник: Тиндик Валентина Миколаївна, педагог Добронадіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад» Томаківської районної ради Дніпропетровської області.
ІІІ місце
- Клуб “Еколог” (73,6 балів), Жовтокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відділу освіти Апостолівської міської ради Дніпропетровської області з роботою: «До чистих джерел».
Керівник:Гала Світлана Миколаївна, вчитель хімії Жовтокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відділу освіти Апостолівської міської ради Дніпропетровської області.
- Фетова Євгенія, Узун Юлія, Бузажи Олена, Гержик Вікторія , Дурадажи Ганна, Михайлова Яна (75 балів), учні 9 класу Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області з роботою: «Дослідження впливу антропогенних змін на стан річки Ташбунар».
Керівник: Сотніченко Ірина Федорівна, вчитель основ здоров’я та географії Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області.
- Загоруйко Євгеній (75 балів), вихованець клубу «Зелена планета», Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Черкаської області з роботою: «Дослідження та рекомендації щодо покращення екологічного стану річки Уманка».
Керівник: Загоруйко Оксана Петрівна, методист, керівник клубу «Зелена планета» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Черкаської області.
- Гавриленко Анатолій, Розумнюк Костянтин (73,5 бала), вихованці гуртка «Краєзнавець» Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості Київської області з роботою: «Річка Стугна – притока Дніпра. Оцінка антропогенного впливу».
Керівник: Розумнюк Антоніна Анатоліївна, керівник гуртка «Краєзнавець» Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості Київської області.
Вікова категорія учасників: учні 10-11 класів
ІІ місце
- Габор Мар’яна (76 балів), учениця 10 класу Рівненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №23, вихованка гуртка „Екологічний дизайн” Комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради з роботою: «Україна інкогніто. Подорож до джерел села Підгірці Рівненського району Рівненської області».
Керівник: Дужук Сніжана Андріївна, керівник гуртків Комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.
- Борисенко Станіслав, Лисенка Костянтин, Колотій Михайло, Веремчук Анастасія, Бабир Дар’я, Троцко Владислава (77,6 бала), вихованці екологічного загону «Шанс», учні 10 класу Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області з роботою: "Природні водойми моєї місцевості та їх важливість для місцевої громади. Баронівські ставки".
Керівник:Тараненко Марина Сергіївна, вчитель біології, екології Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області.
ІІІ місце
- Нечитайло Валерія (71 бал), учениця 10 класу, вихованка гуртка «Географічне краєзнавство» при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства, учениця 10 класу Розсошенської гімназії Полтавської області з роботою: «Ворсклянське гирло у ХХІ-му столітті: господарський та екологічний аспекти ресурсозбереження».
Керівник: Кушнір Людмила Миколаївна, кандидат географічних наук, доцент, керівник гуртка «Географічне краєзнавство» при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства, вчитель географії Розсошенської гімназії Полтавської області.
Номінація 2. Традиційні форми сталого використання водних ресурсів
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
ІІ місце
- Куренних Нікіта, Бачуріна Ірина (71 бал), учні 6 класу Промінівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області з роботою: «Традиційні форми використання водних ресурсів в степовій Україні на прикладі р. Юшанли».
Керівник: Покамєстова Катерина Сергіївна, вчитель Промінівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області.
- Учні 7 - 8 класів (70 балів) Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кременецького району Тернопільської області з роботою «Понад берегом, край ставу, біжить річечка Іква».
Керівник: Сух О. В., вчитель біології та екології Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кременецького району Тернопільської області.
ІІІ місце
- Нагірнич Христина (64 бали), вихованка Центру дитячої та юнацької творчості м. Борислава Львівської області з роботою: «Копання криниць».
Керівник: Кудрич Орислава Адамівна, керівник гуртка «Природа в декорі» Центру дитячої та юнацької творчості м. Борислава Львівської області.
- Усенко Іван (63,5 бала), учень Калинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лиманської районної ради Одеської області з роботою: «Традиціїнародів України, Болгарії та Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів».
Керівник: Алексеєнко Людмила Іванівна, керівник гуртка «Пізнаємо рідний край» Калинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лиманської районної ради Одеської області.
- Чумаченко Ганна (65 балів), учениця 8 класу Дивізійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області з роботою: «Малі річки України. Річка Хаджидер». Керівник: Пономаренко Людмила Валентинівна, вчитель географії Дивізійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області.
Вікова категорія учасників: учні 10-11 класів
І місце
- Фисуненко Костянтин, Артеменко Владислав, Кононенко Софія, Сафаров Олександр, Чопенко Карина(97 балів), вихованці Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області з роботою: «Кобеляцькі млини: історичний, екологічний, культурологічний аспекти».
Керівник: Копилець Є.В., керівник гуртків Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області; Ярошенко Ю.О., методист Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
ІІ місце
- Шалер Ірина (75,5 бала), учениця 11 класу Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області з роботою: «Адсорбційний комплекс для очистки стічних та поверхневих вод».
Керівник: Голубчик Тетяна Василівна, вчитель біології та екології Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
Номінація 3. Обряди і свята, повір'я, пов'язані з водою та водними об'єктами; легенди, прислів’я, приказки, народні перекази і вислови про річки, ставки, струмки, джерела.
.
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
І місце
- Чифурко Володимир (73 бала), учень Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області з роботою: «Таємниці українських прислів’їв і приказок про воду».
Керівник: Чифурко Ірина Євгенівна, вчитель української мови, літератури, українознавства Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
ІІ місце
- Торак Марія (70 балів), учениця 8 класу Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області з роботою: «Вода в житті гуцулів: вірування, звичаї, обряди».
Керівник: Верешко Софія Іванівна, педагог-організатор Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
- Олійник Анжеліка (69,3 бала), учениця 8 класу, вихованка Комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Дніпропетровської області з роботою: «Образ криниці у народній творчості та обрядовості Криворіжжя». Керівник: Мостова Світлана Олексіївна, педагог Комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Дніпропетровської області.
ІІІ місце
- Махиня Надія, Олійник Софія, Шумейко Дарина (65 балів), учні 8 класу Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Полтавської області з роботою: «Звідки Галя воду носила? (народні перекази Лубенщини про криниці-студениці)».
Керівник: Тарасенко Світлана Петрівна, вчитель музичного мистецтва, художньої культури та християнської етики, заступник директора з навчально-виховної роботи Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Полтавської області.
- Лук'янцева Ірина (65,6 бала), учениця 8 класу Запорізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Апостолівської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської області з роботою: «Вода у календарних святах, звичаях і обрядах Придніпров'я». Керівник: Гришельова Тетяна Іванівна, вчитель географії, заступник директора з виховної роботи Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Апостолівської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської області.
- Білоус Дмитро (65,3 бала), учень Чернятинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Вінницької області з роботою: «Вода – символ життя».
Керівник: Левченко Т., вчитель географії Чернятинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Вінницької області.
Вікова категорія учасників:
учні 10-12 класів
І місце
- Дудуш Ганна (74,6 бала), учениця 10 класу Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області з роботою: «Вода у народних звичаях та обрядах болгар Бессарабії півдня України ХІХ - початку ХХІ століття (на матеріалах села Нові Трояни Болградського району Одеської області)».
- Керівник: Дудуш Ольга Іванівна, керівник гуртка «Стоп кадр» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості, вчитель інформатики Новотроянівського навчально-виховного комплексу Одеської області.
ІІ місце
- Стилік Діана (72,6 бала), учениця 10 класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 м. Києва з роботою:«Вода у світогляді українського народу».
Керівник: Шерехор Надія Миколаївна, вчитель української мови та літератури, світової літератури спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 м. Києва.
- Сидорченко Юлія (68,6 бала), учениця 11 класу Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району, Луганської області з роботою: «Живі перлини Станично-Луганського району».
Керівник: Левченко К. М., вчитель біології Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району, Луганської області.
ІІІ місце
- Урюпа Єлизавета (67 балів), учениця 12 класу Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К. Заболотного Вінницької області з роботою: «Роль води в історії, звичаях та традиціях українського народу».
Керівник: Орлова Вероніка Федорівна, викладач дисципліни «Основи екології» Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К. Заболотного Вінницької області.
- Кулагін Ейрік (63,3 бала), учень 11-А класу «Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою» Одеської області з роботою: «Фольклорні паралелі українців, молдован і болгар Подунав’я в контексті збереження водних об’єктів».
Керівник: Граматик Надія Василівна, вчитель біології та хімії Комунального закладу «Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою» Одеської області.
- Подшивалова Анастасія (58,6 бала), вихованка гуртка «Флористика та фітодизайн інтер’єру» Кам’янець - Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання Хмельницької області з роботою: «Водяні млини, розташовані на річках Кам’янець-Подільського та сусідніх районів».
Керівник: Подшивалова Людмила Сергіївна, заступник директора, керівник гуртка Кам’янець - Подільського позашкільного навчально- виховного об’єднання Хмельницької області.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України надав подяки керівникам учнівських робіт, що визнані переможцями Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів»:
- Шишковській Тетяні Миколаївні, вчителю географії Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
- Гринюку Богдану Михайловичу, кандидату історичних наук, вчителю історії; науковому співробітнику Науково-дослідного відділу Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ».
- Фічці Людмилі Богданівні, вчителю біології Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 22.
- Сивоглаз Наталії Володимирівні, вчителю географії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області.
- Силенок Вікторії Василівні, вчителю історії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області.
- Шокотько Тетяні Іванівні, вчителю біології і хімії Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Полтавської області.
- Андрєєвій Жанні Дмитрівні, вчителю історії, керівнику гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області.
- Романчук Анні Петрівні, вчителю географії Гордіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Романівського району Житомирської області.
- Янущенко Дмитру Вікторовичу, керівнику гуртка «Пішохідний туризм» Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької області.
- Зайцевій Олені Володимирівні, вчителю біології навчально-виховного комплексу «Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області.
- Тиндик Валентині Миколаївні, вчителю Добронадіївського навчально-виховного комплекус «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад» Томаківської районної ради Дніпропетровської області.
- Галі Світлані Миколаївні, вчителю хімії Жовтокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відділу освіти Апостолівської міської ради Дніпропетровської області.
- Сотніченко Ірині Федорівні, вчителю основ здоров’я та географії Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області.
- Загоруйко Оксані Петрівні, методисту, керівнику клубу «Зелена планета» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Черкаської області.
- Розумнюк Антоніні Анатоліївні, керівнику гуртка «Краєзнавець» Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості Київської області.
- Дужук Сніжані Андріївні,керівнику гуртків Комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради Рівненської області.
- Тараненко Марині Сергіївні, вчителю біології, екології Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області.
- Кушнір Людмилі Миколаївні, кандидату географічних наук, доценту, керівнику гуртка «Географічне краєзнавство» при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства.
- Покамєстовій Катерині Сергіївні, вчителю Промінівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області.
- Сух О. В., вчителю біології та екології Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кременецького району Тернопільської області.
- Кудрич,Ориславі Адамівні, керівнику гуртка «Природа в декорі» Центру дитячої та юнацької творчості м. Борислава Львівської області.
- Алексеєнко Людмилі Іванівні, керівнику гуртка «Пізнаємо рідний край» Калинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Одеської області.
- Пономаренко Людмилі Валентинівні, вчителю географії Дивізійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області.
- Копилець Є.В., керівнику гуртків Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
- Ярошенко Ю.О., методисту Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
- Голубчик Тетяні Василівні, вчителю біології та екології Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
- Чифурко Ірині Євгенівні, вчителю української мови, літератури, українознавства Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
- Верешко Софії Іванівні, педагогу-організатору Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
- Мостовій Світлані Олексіївні, педагогу Комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Дніпропетровської області.
- Тарасенко Світлані Петрівні, учителю музичного мистецтва, художньої культури та християнської етики, заступнику директора з навчально-виховної роботи Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Полтавської області.
- Гришельовій Тетяні Іванівні, вчителю географії, заступнику директора з виховної роботи Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Апостолівського району Дніпропетровської області.
- Левченко Т.В., вчителю географії Чернятинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Вінницької області.
- Дудуш Ользі Іванівні, керівнику гуртка «Стоп кадр» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості, вчителю інформатики Новотроянівського навчально-виховного комплексу Одеської області.
- Шерехор Надії Миколаївні науковому керівнику, вчителю української мови та літератури, світової літератури спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 м. Києва.
- Левченко К. М., вчителю біології Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району, Луганської області.
- Орловій Вероніці Федорівні, викладачу дисципліни «Основи екології» Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К. Заболотного Вінницької області.
- Граматик Надії Василівні, вчителю біології та хімії Комунального закладу «Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Одеської області.
- Подшиваловій Людмилі Сергіївні, заступнику директора, керівнику гуртка Кам’янець - Подільського позашкільного навчально- виховного об’єднання Хмельницької області.
Роботи, що посіли перші місця в кожній номінації і в кожній віковій категорії Національного туру будуть направлені на Міжнародний тур конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів».
Фото: ŠKODA
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»