АКТУАЛЬНО

Рада Церков очікує на зустріч з Прем’єр-міністром, щоб обговорити питання функціонування храмів під час карантину

Середа, 27 травня 2020, 11:17
Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій повторно ініціює особисту зустріч з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем з метою врахування релігійних потреб громадян під час послаблення карантину.

На думку релігійних діячів, рішення Уряду щодо запровадження адаптивного карантину, прийняте 20 травня 2020 року, є певним прогресом у забезпеченні конституційного права на свободу віросповідання, повідомляє Інститут релігійної свободи

Водночас запропоновані в постанові Кабінету Міністрів України заходи не враховують повною мірою релігійних потреб віруючих громадян, а також на практиці можуть ускладнити проведення богослужінь, насамперед у малих храмах і молитовних будинках.

Як приклад, ця постанова Уряду не передбачає наступних етапів послаблення обмежень для релігійних заходів, тоді як передбачено відкриття дитячих садків (з 25 травня), закладів громадського харчування із обслуговуванням відвідувачів у приміщеннях та діяльність закладів культури (з 10 червня).

При цьому умовою проведення масових заходів у закладах культури є перебування не більше від однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід, а для релігійних заходів ця вимога вдвічі суворіша – не більше від однієї особи на 10 кв. метрах.

“Такий непропорційний підхід викликає нерозуміння дій Уряду в багатьох віруючих – особливо тих релігійних громад, які вже понад два місяці сумлінно дотримуються вимог карантину, чекаючи на можливість відвідати богослужіння у релігійній споруді (храмі, синагозі, мечеті тощо)”, – наголошується в листі ВРЦіРО до Прем’єр-міністра України.

Раду Церков особливо турбує той факт, що для малих релігійних споруд і молитовних приміщень послаблення карантину може мати протилежний ефект у вигляді посилення обмежень, адже для дотримання умови перебування не більше від однієї особи на 10 кв. метрах може означати присутність на богослужінні значно меншої кількості віруючих ніж навіть 10 осіб.

Нагадаємо, що Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій вважає, що достатнім заходом для запобігання скупченню людей буде присутність у приміщенні не більше від однієї особи на 5 м. кв. площі місця проведення богослужіння чи обряду. На початку травня ВРЦіРО надіслала Прем'єр-міністру України свої пропозиції щодо застосування адаптивного карантину для релігійних організацій.

irs.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Символ віри»: ким є Син Божий, в якого віруємо?16 січня

У 35-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над другим членом «Символу віри»: «І в...

МЕДІА
Prev Next