АКТУАЛЬНО

«Разом з нами в молитві біля стіп Пресвятої Богородиці єднаються українці з України і всього світу», – священник з Люрду

Понеділок, 04 травня 2020, 11:54
Під час молитви на вервиці у Люрді, в гроті Масабієль, 1 травня 2020 р. отець Енн-Гійом сказав: «Разом з нами в молитві біля стіп Пресвятої Богородиці єднаються українці з України і всього світу».

Як каже священник місцевої української греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці о. Михайло Романюк, на прохання пароха катедри Святого Юрія УГКЦ з м. Львова з України отця-митрата Романа Кравчика та інших священників, які о 12.00 розпочинають Маївку – Молебень до Пресвятої Богородиці, у гроті запалили свічку надії за збереження України і всього світу від пандемії. Таке прохання, за словами о. Михайла, є «милим жестом довіри до Люрдської Богородиці».

Українська греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці існує в Люрді з 1982 року. Храм, збудований на пожертви українських емігрантів, став символом перемоги християнської України над радянським режимом і є яскравим проявом широкої солідарності та єдності українців у вільному світі. Патріарх Йосиф Сліпий за десять років до початку будівництва відвідав Люрд і віддав під опіку свій український народ проникливою молитвою: «Маріє, чи чуєш Ти мене?»

Церква Успіння Пресвятої Богородиці збирає тисячі прочан із різних частин світу і проводить чисельні прощі до Люрдської Богородиці. Слід зауважити, що тут, у Люрді, у базиліці Святої Вервиці, в одній із каплиць є вівтар України, на якому українці, коли ще не мали своєї церкви, служили богослужіння. Над вівтарем розміщена ікона Матері Божої Милосердної іконописця Михайла Дмитренка.

Сьогодні місію у Люрді, від імені всіх українців, провадить о. Михайло Романюк і сестри служебниці Згромадження Непорочної Діви Марії: Марта Козак і Давида Федан.

Щодня у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Люрді триває постійна молитва (тепер і онлайн) за Україну і весь світ про захорону від пандемії Covid-19.

Українці в Україні і на поселеннях впродовж місяця єдиним серцем і устами співають: «Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво. Молитвами нашими в скорботах не погорди, а від бід захисти нас, єдина чиста й благословенна. Пресвята Богородице, спаси нас».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next