АКТУАЛЬНО

Реколекції для духовенства екзархату у Великобританії (оновлено)

Понеділок, 29 листопада 2010, 16:16
22-25 листопада 2010 року священики Апостольського екзархату у Великобританії з’їхалися до венедиктинського монастиря Белмонт у місті Герфорд на свої річні реколекції. Проповідував на тему «Священство – дорога покликання, служіння і випробування» о. д-р Андрій Танасійчук, викладач канонічного права Факультету св. Пія Х у Венеції та в Папському східному інституті у Римі.
22-25 листопада 2010 року священики Апостольського екзархату у Великобританії з’їхалися до венедиктинського монастиря Белмонт у місті Герфорд на свої річні реколекції. Проповідував на тему «Священство – дорога покликання, служіння і випробування» о. д-р Андрій Танасійчук, викладач канонічного права Факультету св. Пія Х у Венеції та в Папському східному інституті у Римі. Проповідник інтерпретував щоденні проблеми священичого життя у світлі Святого Письма. Зокрема він розглянув такі теми: втеча від труднощів, страх перед відповідальністю, душпастирство як критерій любові до Бога, співпраця з ієрархією у сповненні євангелізаційної місії Церкви. Отці з увагою сприймали науку, навіть критичні зауваження проповідника. Притому створилася дружня атмосфера обміну думок. Під час реколекцій, на запрошення монашої спільноти, отці разом з Владикою Глібом (Лончиною), Апостольським адміністраром екзархату, відслужили англійською мовою Божественну Літургію, щоб подякувати Богові за монаші покликання і служіння з нагоди ювілею 150-річчя заснування монастиря Белмонт. Присутніми були монаша спільнота під проводом абата Павла (між ними о. Даврик, валієць, який допомогає в греко-католицькій церкві у Ґлостері) та громада вірних. Співав хор аматорів церковної музики з Валії (Уельсу), які вивчили візантійський спів. У своїй проповіді Владика, зокрема, сказав: «Монаше свідчення в сьогоднішньому світі має надзвичайну вагу, навіть якщо воно йде всупереч сучасній культурі. Не легко, ані не звично зректися права на власність, на родинне життя, на свою незалежність. Але, якщо є люди, які це роблять, ми повинні замислитися над значенням життя і його викликами, шукати причини такої сміливості. А причиною останньої є лише одне – любов до Господа нашого і Спаса Ісуса Христа... Це не означає, що монахи вже є досконалими. Але вони мають бажання служити Господеві радісно і щедро, і це допомагає людям у світі так само чинити – кожному за своїм покликанням». Це відзначення відбулося 24 листопада – у день Преподобного Теодора Студита. «Оскільки вже налагодженні добрі стосунки між венедиктинськими монахами і студитами та василіанами в Україні, відзначення ювілею монастиря стало значущим символом молитовного єднання і співпраці», – із радістю відзначив Владика Гліб. Реколекції закінчилися Літургією у свято Священномученика Йосафата, який є для священиків світильником душпастирської ревності й прагнення єдності всіх християн. Після Служби Божої о. Андрій прочитав лекції про канонічні аспекти таїнств Хрещення і Подружжя, а опісля отці провели соборчик.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас: слідами УГКЦ… на Сибір11 жовтня

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас…Про ці населенні пункти далекого Сибіру знаємо хіба що з фільмів та чули із розповідей. І...

МЕДІА
Prev Next