АКТУАЛЬНО

Реколекції для cестер cлужебниць пройшли в реколекційному домі в Надвірній

П'ятниця, 01 березня 2019, 11:26
З 18 по 26 лютого 2019 року в реколекційному домі Згромадження сестер служебниць, що в Надвірній на Івано-Франківщині, відбулися ігнатіанські реколекції під проводом отця Михайла Станчишина, ТІ. У духовних вправах взяли участь сестри юніоратки, а також деякі сестри з вічними обітами. Уже п’ятий рік поспіль о. Михайло провадить ще не утверджених у покликанні сестер дорогою духовного життя. Він, як дбайливий батько, як «добрий пастир», пильно стежить за кожною із своїх «овечок», направляючи їх на безпечні стежки.

Цього року духовні вправи для сестер мали дещо відмінний характер. Зробивши впровадження до молитви лише двома конференціями, отець Михайло цілковито віддав провід Господеві – сестри в повній тиші слухали голос свого Небесного Отця і так кожна йшла своїм шляхом молитви.

Ще на початку отець, цитуючи Юзефа Августина, ТІ, наголосив: «На молитві треба бути не побожним, а щирим». Він пояснив, що поняття побожності не завжди тотожне зі щирістю. Це означає, що для побожної людини Ісус не обов’язково є другом, не обов’язково є в центрі життя чи є в її серці. Тому заохочував на молитві насамперед бути щирими, бути відкритими.

Отець Михайло розповів також сестрам про різноманітні спотворені образи Бога і про те, що від нашого образу Бога залежить те, якими ми є на молитві. Досить часто це пов'язано з нашим мізерним досвідом любові з минулого. Пізнати правдивого Бога – завдання кожної людини, що дозволяє по-новому дивитися на життя, робить її вдячною, великодушною. Відтак отець побажав усім сестрам відчути тиху присутність Бога, який обіймає нас через звичайну дійсність.

На останній Святій Літургії в Євангелії ішлося про в'їзд Ісуса до Єрусалима на осляті, якого він сам попросив відв'язати і привести до себе. Охоплені здивуванням учні не йняли віри! А Ісус обирає саме цю тваринку, щоб йому послужила. Отець пояснив, що убогий ослик символізує кожного із нас, що є прив'язаний до «чогось», що тримає в неволі. Тому, щоб Христос міг запанувати у твоєму житті, тебе потрібно спершу відв'язати. Глибокий зміст, щирий гумор отця Михайла допомагали сестрам задуматися над собою.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами ssmi-ua.org


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Борис Ґудзяк: Пророче служіння наших шкіл24 вересня

У зв’язку із тотальним закриттям католицьких шкіл у Сполучених Штатах Америки архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис...

МЕДІА
Prev Next