Розроблено уніфіковану програму підготовки помічників капеланів для потреб охорони здоров’я
Субота, 25 липня 2020, 09:48 Важливим кроком на шляху до впровадження спеціалізованої підготовки капеланських кадрів для потреб національної системи охорони здоров’я стала розробка та подача для розгляду та експертизи до МОЗ України проєкту Навчального плану та уніфікованої програми циклу спеціалізації «Клінічна душпастирська освіта початкового рівня» підготовки помічників капеланів в охороні здоров’я.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Після візиту в онкогематологічне відділення дитячої лікарні учасники квінтету «Adoro» планують стати донорами крові для онкохворих дітей
- Медичні капелани Львівської архиєпархії провели молитовну зустріч з медпрацівниками онкологічного центру
- Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
Програма була створена в рамках діяльності Робочої групи МОЗ України з питань впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я, утвореної наказом МОЗ України від 07.06.2019 № 1321 з ініціативи Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою церков і релігійних організацій.
Передбачається, що підготовка за даною програмою здійснюватиметься на етапі післядипломної освіти в закладах медичної і духовної вищої та післядипломної освіти. Контингент слухачів включатиме працівників релігійних організацій, які мають ступінь вищої освіти не нижче молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) незалежно від галузі знань та виконують обов’язки щодо допомоги капеланам у здійсненні душпастирської опіки в закладах охорони здоров’я. Цикл підготовки за цією програмою також зможуть проходити у форматі вибіркової навчальної дисципліни за спеціалізацією студенти старших курсів закладів вищої духовної освіти, які здобувають вищу освіту першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 041 «Богослов’я», якщо це передбачено відповідною освітньою програмою.
Метою вивчення даного циклу спеціалізації є формування у слухачів (студентів) теоретичних, методологічних засад та важливих умінь і практичних навичок щодо надання дієвої допомоги капеланам в організації та здійсненні душпастирської опіки, а також ‒ елементарних заходів суміжних видів допомоги (психологічної, медичної, соціальної) в сфері охорони здоров’я.
Основними питаннями, що вивчаються на цьому циклі, є: теоретико-богословські, організаційно-правові, соціально-етичні засади, психологічні і медичні основи та духовно-практичні аспекти здійснення душпастирської діяльності в сфері охорони здоров’я.
Враховуючи мультидисциплінарний й міжконфесійний характер капеланської (душпастирської) діяльності у сфері охорони здоров’я та практико-орієнтований підхід до професійної підготовки капеланів, до складу робочої групи з розробки даної програми увійшли фахівці – представники різних релігійних конфесій та різних спеціальностей (охорони здоров’я, богослов’я, психології, соціальної роботи, права), які мають досвід викладацької та практичної капеланської (душпастирської) або соціальної, правозахисної, громадської діяльності у сфері охорони здоров’я.
Програма схвалена Комісією з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Громадською радою при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.
Наразі триває робота щодо розробки проєкту Навчального плану та уніфікованої програми циклу спеціалізації «Клінічна душпастирська освіта базового рівня» підготовки капеланів в охороні здоров’я, що плануються до імплементації у систему підготовки працівників релігійних організацій, які здійснюють душпастирське служіння у закладах охорони здоров’я, в тому числі на волонтерських засадах.
Більш детально з професійною діяльністю капеланів у сфері охорони здоров’я та системою їх підготовки можна ознайомитися в статтях «Капеланство в охороні здоров’я» та «Клінічна душпастирська освіта» у Вільній енциклопедії «Вікіпедія».
Пресслужба ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України»
- «Покаяння – це не жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо