АКТУАЛЬНО

Семінаристи КТДС уже розпочали готуватися до літніх таборів

Середа, 06 березня 2019, 12:47
З 1 по 3 березня у Брюховичах відбувся перший курс лекцій «Школи провідників християнських таборів», організатором якої є Департамент військового капеланства ПК УГКЦ, співорганізатором - Молодіжна комісія ПК УГКЦ.

У цьому курсі беруть участь п’ятеро братів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, двоє семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа, студенти ЛНУ імені Івана Франка, КНУ імені Тараса Шевченка, Українського католицького університету та інших вищих навчальних закладів. Також тренінг проходили священики з Львівської та Тернопільсько-Зборівської архиєпархій. Деякі із студентів є головами молодіжних організацій та учасниками Пласту, ВО «Тризубу» імені Степана Бандери, «Правої молоді» та УМХ.

Тренінг розпочався в п'ятницю ввечері із знайомства та представлення цілі й завдання школи. «Навіщо ми вас сьогодні зібрали? – запитав о. Ростислав Височан і відповів: – щоб ви тримали знання, які допоможуть вам проводити табори, і неважливо, чи це буде наметовий десятиденний табір у Карпатах “Захисник” чи “Артерія” у віддалі від цивілізації, чи це буде звичайний табір “Веселі канікули з Богом” біля церкви в парафії».

Усі учасники курсу провели не один десяток, чи навіть сотні днів таборування. Вони мають базу знань, досвіду, яку тепер кожний із них приїхав удосконалити та довести до нового рівня. Перший курс лекцій був спрямований на вивчення та вдосконалення постаті лідера. Учасники розглянули морально-етичний, психологічно-соціологічний та  антропологічний апекти лідерства. Кожний мав змогу в інтерактивному завданні, де групу учасників розподілили на чотири команди, висвітлити свою ідею лідера та показати, які цінності, які властивості мусять бути в справжньому провідникові. Згодом усе, що набули чотири команди, зібрали та створили образ ідеального лідера, який володів 16-ма елементами.

Третій день був присвячений командотворенню (team building), адже мало бути супер-лідером, потрібно сформувати команду, де кожний виконує свою роль. Оскільки учасники часто керують командами, їм було запропоновано спочатку написати список проблем, які виникають у команді на таборі. Після цього почалося навчання, метою дня було вирішити поставлені питання: як ремотивувати свою команду? як допомогти слабшому соціалізуватися та актуалізуватися, ввійти в темп? як підняти командний дух? як уникнути конфліктів? як знайти компроміс? як вести свою команду? тощо.  

Інструктори мали певну програму. Спочатку вони давали коротку теорію, після якої було кілька інтерактивних вправ, в яких формували цілісність команди, згодом розуміння одне одного, і аж під кінець – синергію. Власне під час інтерактиву ми і отримали відповіді на питання.

Чекаємо з нетерпінням на наступні тренінги та дякуємо організаторам «Школи провідників християнських таборів» за чудову можливість розвиватися.

бр. Гліб Улішак, II курс

Відгуки учасників:

Насправді ці три дні пройшли більш насичено, ніж їх вдалось описати. Завзятість та наполегливість організаторів неймовірно вражали. Більше того, я також враженний учасниками тренінгу, на перший погляд, це прості хлопці та дівчата, але коли пробув кілька днів з ними зрозумів, що все далеко не так, як мені здавалося. Це є еліта нашої нації, нашої Церкви, це люди, які горять ідеєю виховати в Бозі добрих дітей та нащадків нашої держави. Дякую кожному за ці чудові 3 дні (бр. Улішак Гліб, ІІ курс).

Семінар дуже сподобався своєю атмосферою, відкритими та щирими учасниками, класними лекторами та організованістю (бр. Олександр Француз, ІV курс).

Надзвичайно сподобався тренінг. Я вважаю, що це дуже потрібний курс для тих, хто хоче проводити якісні табори (бр. Андрій Панчиняк, IV курс).

На мою думку, «Школа провідників християнських таборів» – це одна з найкращих ініціатив для розвитку християнських лідерів, для майбутніх провідників та організаторів таборів. Надзвичайним видався перший модуль цієї школи, і я радий, що мав можливість на ньому бути. Там, де всі були такі вмотивовані, відкриті і готові вчитися. Там, де є ті, що готові ділитися досвідом і ті, що готові працювати для розвитку Церкви і слави Божої (бр. Іван Височанський, IV курс).

Перший модуль навчання у "Школі провідників християнських таборів" був надзвичайно цікавим. Вірю, що ми зможемо використовувати отримані знання в майбутньому на благо Церкви і народу (бр. Михайло Височанський, ІІІ курс).

ktds.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

У наріжний камінь парафії Святого Йосифа Обручника в Чикаго закладено вугілля з Донбасу і камінь з Дніпра29 травня

Парафія Святого Йосифа Обручника УГКЦ у Чикаго налічує майже тисячу родин, а все починалося у 1956 році з невеличкого приміщення під куполом…...

МЕДІА
Prev Next