АКТУАЛЬНО

Семінаристи-випускники прослухали лекцію із кримінології та пенітенціаристики для глибшого розуміння в'язничного душпастирства

Вівторок, 28 листопада 2017, 18:44
Триває навчання випускників Київської Трьохсвятительської семінарії в рамках практики з пенітенціарного душпастирства. 27 листопада 2017 року відомий кримінолог Максим Палій, завідувач кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидат юридичних наук, провів лекцію "Християнство і право".

Окрім загального ознайомлення з предметом, семінаристи почули мотивацію з уст фахівця: "Ув'язнений апріорі є засудженим, не треба його ще раз судити, добивати. Краще сказати десять разів про благодать, ніж один раз осудити"; "Там, за ґратами, кращі люди, гірші - ті злочинці, які на свободі, які схитрували чи відкупились"; "Звичайно, є страх, коли йдеш служити в'язням. Щоб його подолати, треба подумки померти. Прийняти, що мене можуть побити, підставити, висміяти... Ну і нехай!"; "Навіть сама присутність капелана у в'язничній субкультурі вже є профілактикою злочинності".

Студенти вищої семінарії роздумували протягом зустрічі про те, що спільне та відмінне у праві та моралі. Дискурс зачепив і питання гріха, правопорушення й злочину, присяги (клятви) та застосування християнами зброї. Особливо цікавими стали теми смертної кари, біблійних основ взаємодії з органами державної влади, християнства у протидії злочинності, християнсько-правових основ захисту від зловживання державною владою, правил одержання правової допомоги.

У другій половині дня семінаристи зустрілися з доктором Надією Калашник, видатною науковою дослідницею діяльності кримінально-виконавчої служби, що викладала для них суть пенітенціарної ідеї, про різновиди пенітенцііарних установ та роль духовенства в поверненні до суспільного життя колишніх в'язнів. На прикладі пенітенціарних систем європейських країн вона разом із слухачами пройшла екскурс історії фомування сучасних підходів до виправлення злочинця. 

Інтелектуальна підготовка поряд із молитвою і практичним служінням допомагають  у формуванні майбутніх священиків.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас: слідами УГКЦ… на Сибір11 жовтня

Нижньовартовськ, Мегіон, Радужний, Лангепас…Про ці населенні пункти далекого Сибіру знаємо хіба що з фільмів та чули із розповідей. І...

МЕДІА
Prev Next