АКТУАЛЬНО

Сестри двох Згромаджень відзначили 100-річчя з дня відходу до вічності cлуги Божого о. Кирила Селецького

Понеділок, 03 вересня 2018, 11:50
2 вересня в Перемишлі (Польща) в архикатедральному соборі Святого Івана Хрестителя відбулося відзначення 100-річчя з дня переставлення до вічності слуги Божого о. Кирила Селецького.

Учасниками святкувань були сестри двох Згромаджень УГКЦ: служебниць Непорочної Діви Марії та святого Йосифа Обручника, які є духовними дочками слуги Божого о. Кирила Селецького.

Наприкінці ХІХ ст. цей єпархіальний священик, який глибоко жив євангельськими цінностями і був справжнім  душпастирем, бачачи потреби свого бідного народу, разом з о. Єремією Ломницьким, ЧСВВ, заснував у1892 р. перше жіноче згромадження – Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, а через декілька років, у 1911 р.,  – Згромадження сестер святого Обручника Йосифа.  Ці згромадження були засновані як відповідь на тогочасні суспільні та церковні потреби, а саме – щоб виховувати дітей і молодь, працювати з жіноцтвом, служити хворим та потребуючим і дбати про красу Божих храмів.  

Отець Кирило  Селецький навчався в Перемишльській семінарії та отримав священичі свячення  у 1860 р. з рук владики Григорія Якимовича, єпископа Перемишльського (1792–1863 рр). Божественну Літургію очолив Високопреосвященний Архиєпископ-емерит  Іван (Мартиняк) у співслужінні зі священиками архиєпархії. У своїй проповіді владика Іван  окреслив слугу Божого о. Кирила  Селецького словами Святішого Отця Франциска, як  душпастиря, «який знає запах своїх овець». Адже о. Кирило віддано служив Богові та знав потреби свого народу і всіма силами старався їм зарадити. Він засновував при парафіях братства тверезості, допомогові суспільні каси, організував читальню, дбав про виховання дітей і молоді і написав читанку для дітей та інші пізнавально-виховні твори.

На урочистості прибули генеральна настоятелька Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії с. Софія Лебедович разом із сестрами- дорадницями з Генеральної управи з Рима, провінційні настоятельки Згромадження ССНДМ із семи провінцій: с. Мирослава Яхимець – Україна, с. Христина Сиротинська – Канада, с. Розалія Паращук – Бразилія, с. Катерина Гуцко – США, с. Мартина Кмита – Сербія, сестри зі Словаччини та С. Наталія Маціна – Польща та сестри служебниці з різних країн. Від Згромадження сестер святого Обручника Йосифа у моліннях брали участь с. Єлисавета Бігун, генеральна настоятелька, с. Василія Дільна, головна вікарія, с. Стефанія Марко, головна дорадниця, і с. Вероніка Мирка, головна вікарія канадської провінції, та сестри, які прибули з України та Польщі (Краків, Вроцлав, Перемишль).

Після Святої Літургії до вірних звернулися генеральні настоятельки обох Згромаджень, які подякували за спільну молитву, яка об`єднала всіх у благодаренні за видатну постать духовного отця слуги Божого Кирила Селецького. Сестра Софія Лебедович, генеральна настоятелька Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, просила присутніх молитися за прославу отця Кирила та заохотила сестер жити духом святого співзасновника. Сестра Єлисавета Бігун, генеральна настоятелька Згромадження сестер Святого Йосифа подарувала для Перемишльсько-Варшавської митрополії пам’ятну медаль, видану з нагоди 100-річчя з дня смерті слуги Божого о. Кирила Селецького.

Після спільної молитви та трапези сестри обох Згромаджень здійснили паломництво до Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Милосердя Двері» у м. Ярославі.

На завершення дня в Реколекційному центрі преподобної матері Йосафати сестер служебниць Непорочної Діви Марії у Перемишлі сестри обох Згромаджень провели спільний духовний вечір із  о. Кирилом Селецьким.

У рамках відзначення 100-річчя переходу до вічності о. Кирила 3 вересня святкування продовжилося  конференцією, яка висвітлювала духовну велич харизму слуги Божого о. Кирила Селецького.

Сестри служебниці


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next