“Шлях покаяння святого Петра тривав ціле життя!” — владика Богдан (Дзюрах)
Вівторок, 23 січня 2018, 09:43 Нам треба менше змушувати Бога виконувати свою волю, а виконувати насамперед волю нашого Небесного Отця. Тож ми повинні просити в Господа сили, щоб це робити навіть тоді, коли вона для нас не зрозуміла, важка і болісна. Це також є для нас покаянням і наверненням, а життя святого апостола Петра є чудовим прикладом такого служіння Всевишньому, оскільки саме покаяння і навернення досі залишаються актуальними питаннями для сучасних християн через виклики теперішнього суспільства.

-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Йосиф Мілян привітав єпископа Богдана Дзюраха з 15-літтям архиєрейської хіротонії
- «Вірю, що це буде благодатний час», — владика Богдан Дзюрах про прийдешні духовні вправи для душпастирів Апостольського екзархату в Італії
- УГКЦ запрошує до спільної екуменічної молитви онлайн
Про це говорив під час своєї проповіді владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у неділю, 21 січня, з нагоди привезення мощів святого верховного апостола Петра в храмі Трьох Святителів м. Бровари Київської області. За словами владики Богдана (Дзюраха), зі сторінок Євангелія нам вдалося дізнатися, що Христос приходив у два міста. Зокрема, Він побував у Капернаумі, коли довідався, що Івана Хрестителя було ув’язнено. Крім того, Ісус відвідує і Єрихон, де зустрічає начальника митарів Закхея, який навертається.
“Христос сьогодні приходить до міста Бровари! У Капернаумі Ісус починає свою проповідь і закликає до навернення. Христос звертається до людей, щоб вони покаялися, адже Царство Небесне — близько, а дорога до Царства Небесного веде саме через покаяння!” — сказав на початку проповіді секретар Синоду Єпископів.
За словами владики Богдана (Дзюраха), слово “покаяння” означає змінити спосіб мислення, спосіб думання, а також змінити напрямок руху. Навіть більше, переставати думати як грішна й світська людина “по-земному”, а думати насамперед по-Божому. Проте це зовсім не просто, коли ми заражені гріхом, коли ми живемо в грішному середовищі.
“Закхей — це та людина, яка навернулася, яка справді покаялася. Вона поставила в центрі свого життя не себе, не власні інтереси або егоїстичні задоволення і потреби, а поставила в центрі життя Ісуса Христа...” — наголосив владика.
Він також пригадав життя і постать святого Петра, який часом до кінця не розумів Христової науки, проте завжди прагнув наслідувати Ісуса, навіть одного разу зрадивши Його...
“Інколи нам здається, що релігія — це втеча від світу. Насправді релігія, свята віра допомагають не тікати від світу, а змінювати, преображати світ... Шлях покаяння Петра тривав усе життя. Завжди була спокуса повернутися до старого способу мислення. Проте і в нас досі є ця спокуса”, — наголосив проповідник.
На його думку, ми маємо змінювати своє ставлення до ближнього, до Бога і до себе самого, а також до свого становища в суспільстві, щоб це все було просякнуте Божим Духом. Святий Петро своїм нелегким життєвим шляхом нагадує нам, що навернутися — це означає покаятися, змінити спосіб мислення. У теперішньому суспільстві ми повинні “годувати” одне одного мовою не серіалів чи телебачення, а Святого Письма.
“Я хочу, щоб кожен з нас почув “не покайтеся”, а “покайся” Іване, Маріє, Олегу, Андрію... І нехай кожен запитає себе, а що це слово “покайся” сьогодні для мене означає?! Тому що від відповіді на це слово залежить дуже багато — залежить моє і ваше спасіння. Дай Боже, щоб справді цей Великий піст був часом нашого дійсного покаяння... Щоб цього року люди покаялися і навернулися, а наші думки стали більше подібними до Божих думок. Навіть більше, щоб наша поведінка стала схожою до поведінки Ісуса і святих, зокрема й до апостола Петра — Глави Вселенської Христової Церкви”, — наостанок побажав і розважив владика Богдан (Дзюрах).
Нагадаємо, що нещодавно на свято Обрізання ГНІХ і святого Василія Великого в парафії Пресвятої Трійці с. Дережичі Бориславського деканату Самбірсько-Дрогобицької єпархії (Львівська область) вірні мали можливість відсвяткувати з мощами святого верховного апостола Петра, привезені з Рима дияконом Петром Токачем та його дружиною пані Оксаною.
Додамо, що Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 8 жовтня 2017 року освятив у місті Бровари греко-католицький храм Трьох Святителів.
Департамент інформації УГКЦ
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо