АКТУАЛЬНО

Синкел соціального служіння Київської архиєпархії взяв участь у конференції Львівської освітньої фундації

Понеділок, 27 березня 2017, 11:17
«Синкел у справах соціального служіння Київської архиєпархії УГКЦ, директор БФ «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич узяв участь у конференції «Система опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: українські та міжнародні практики. Шляхи підвищення якості соціальних послуг в Україні», яку організувала Львівська освітня фундація. Отець Роман виступив від Відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ із доповіддю: «Діяльність Карітасу УГКЦ і стратегія соціального служіння Церкви в допомозі сім’ям у кризі», - повідомляє прес-служба БФ «Карітас-Київ».

Метою конференції було: проаналізувати систему опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні, і визначити можливості перетворення та вдосконалення нявної системи на основі досвіду Словаччини та Угорщини.

Питання, які були порушені та обговорювалися на конференції, стосувалися системи опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на трьох етапах:

1. Превентивна робота із сім’ями у складних життєвих обставинах (яка робота проводиться з дітьми із кризових сімей до того, як вони потрапляють у державні заклади опіки);

2. Інтернати/дитячі будинки сімейного типу (як діти потрапляють у заклади опіки і які соціальні послуги та захист вони отримують);

3. Соціальні послуги та супровід випускників інтернатів/дитячих будинків сімейного типу (які можливості є в дітей-сиріт після закінчення закладів опіки).

Учасниками конференції були: керівники благодійних та громадських організацій з України та з-за кордону, представники Міністерства соціальної політики Словаччини, керівники відділів у справах дітей, представники церковної громади та організацій, які мають справу з системою опіки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (родинні доми, дитячі будинки сімейного типу, реабілітаційні центри), духовенство та капелани сиріт, представники МБФ «Карітас України», представники медіа та журналісти.

Отець Роман Сиротич у доповіді коротко представив діяльність УГКЦ у сфері соціального служіння дітям, а також Стратегію соціального служіння УГКЦ, наголосивши на основних пріоритетних завданнях: плекання духу жертовності та соціальної відповідальності; служіння на благо потребуючих; інституційний розвиток та професіоналізація соціального служіння УГКЦ.

«На сьогодні соціальне служіння є пріоритетом для Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та для всього Синоду єпископів. За останні два роки по-особливому було звернено увагу на соціальне служіння у двох важливих документах: Стратегії діяльності УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» та Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ…

Церква своє соціальне служіння здійснює на всіх ланках, а зокрема через парохії, монастирі та згромадження, благодійні та прицерковні організації, які покликані до соціального служіння. Ну, і звичайно, одним із найбільших організаторів і виконавців соціального служіння – соціальними руками Церкви – є Карітас України. Чернечі монастирі та згромадження і благодійні організації, що працюють під опікою УГКЦ здійснюють діяльність щодо вирішення проблем сиріт, дітей вулиці, сімей СЖО у декількох напрямках: 1) превентивні заходи, 2) створення та підтримка будинків сімейного типу, 3) праця в інтернатах та із випускниками інтернатних закладів…

З-посеред усіх хочу виокремити саме Львівську освітню фундацію, яка за останні декілька років стала і стає ініціатором великих змін у соціальному служінні сиротам та соціальним сиротам в Україні, об’єднує різні організації, формує новий підхід до питання сирітства в Україні», - сказав о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії УГКЦ.

Прес-служба БФ «Карітас-Київ»

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next