АКТУАЛЬНО

Єпископи УГКЦ вказують на три небезпеки щодо виборчого процесу: популізм, збайдужіння виборців та радикалізація суспільства

Субота, 12 травня 2018, 09:47
Під час активної діяльності людини у певній справі потрібно бути готовим до випробувань, які чатують її на шляху до довгоочікуваного та омріяного результату. Тому цілком очевидно, що й у ході прийдешньої передвиборчої кампанії українцям слід остерігатися трьох основних небезпек: дешевого політичного популізму, "втомі" та збайдужіння серед виборців, а також радикалізації суспільства.

Таку позицію висловили у Зверненні члени Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до вірних, українських політиків і всіх людей доброї волі щодо виборчого процесу в Україні.

"Першою небезпекою вважаємо дешевий політичний популізм. Поодинокі кандидати, зважаючи на війну, яка триває в країні, і непросту соціально-економічну ситуацію, не скупитимуться на щедрі передвиборчі обіцянки про швидке й безболісне вирішення всіх проблем, як-от: завершення війни, рішуче економічне зростання, покращення нашого життя "уже наступного дня після виборів" тощо, насправді не будучи здатними їх виконати чи навіть цілком не бажаючи цього робити. У таких обіцянках немає щирості й правди, і це лицемірство відчувають люди, вживаючи нашу прадавню народну мудрість: слова ласкаві, та думки лукаві. Тож не даймо себе заколисати солодкою брехнею і фальшивими надіями, справжньою метою яких є не добро народу, а влада, власна вигода і збагачення", — наголошується у документі.

Як зазначається у Зверненні Синоду Єпископів УГКЦ, українцям слід не забувати про жертву наших воїнів-захисників. Адже це є для нас прекрасним стимулом та прикладом, як впоратися з другою небезпекою, щоб ми могли виконувати наші справи кожного дня з усією серйозністю і відповідальністю.

"Друга небезпека походить від нас самих і полягає у спокусі збайдужіння та знеохоченні виборців, у так званій "втомі" — від довгого шляху до свободи, на якому раз у раз натрапляємо на перешкоди. Хочемо наголосити, що християнська чеснота витривалості в доброму є незамінною не тільки в особистому духовному житті, а й у суспільно-політичному", — йдеться у Зверненні.

Українське суспільство повинне взяти до уваги важливий фактор, що коли ми делегуємо того чи іншого кандидата до органів державної влади, то маємо бути переконані у своєму виборі. Ба більше, ми повинні бути особливо пильними, щоб людина, якій ми довірилися, сповідувала високоморальні (християнські) цінності та стояла на захисті своєї Батьківщини і своїх виборців.

"А третя небезпека – це радикалізація суспільства, часто підсилена агресивними висловлюваннями та діями окремих осіб, які, прикриваючись патріотичними гаслами, закликають до насилля, зокрема із застосуванням зброї, та пропагують сліпу ненависть як засіб для вирішення внутрішніх проблем і викликів”, — застерігає Синод Єпископів УГКЦ та додав, що нам слід остерігатися безвідповідальної, антихристиянської поведінки. Адже подібні дії та провокації лише гратимуть на руку нашим ворогам.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Архиєпископ Борис Ґудзяк про перші 100 днів свого служіння: Близькість і єдність, які я досвідчив, перевищили усі мої сподівання14 жовтня

Перші місяці на посаді для політиків чи урядовців вважають визначальними, стрижневими. Відразу після обрання чи призначення, новачки...

МЕДІА
Prev Next