АКТУАЛЬНО

Служіння для екологічного навернення та плекання культури бережливого ставлення до лісу

Вівторок, 25 лютого 2020, 11:15
У рамках підготовки до Великопісної екологічної ініціативи 2020 hjre 20 лютого в Івано-Франківську відбулася І квартальна зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Екобюро.

Основною темою зустрічі було плекання суспільної культури бережливого ставлення до лісу та підготовка до Великопісної ініціативи.

Після спільної молитви та вступного слова керівника Екобюро проф. д-ра Володимира Шеремети, духовними імпульсами поділився о. Михайло Дзуль, референт Івано-Франківський, котрий порушив питання духовної кризи особистості в контексті екологічного служіння.

Далі естафету перейняв гість зі Львова, канд. с/г наук виконавчий директор ГО «ЛіС» Дмитро Карабчук, котрий представив дві доповіді на тему «Ліс і лісоуправління» та «Роль громадськості у збереженні лісу». У першій доповіді-презентації п. Дмитро порушив питання ролі лісу в процесі кліматичних змін та представив основні принципи сталого лісокористування. Друга частина стосувалася більш практичної площини, в якій доповідач навів приклади виявлення незаконних вирубувань, порушення правил транспортування деревини та втручання громадськості в ці процеси. Зокрема, референти довідалися, що досить гостро перед громадськістю на сьогодні стоїть питання ведення лісового господарства та збереження пралісів у Карпатах. Також доповідач поінформував священнослужителів про запровадження електронного обліку заготовленої деревини за допомогою пілотного проєкту Держлісагенства «Ліс у смартфоні», який дозволяє мати вільний доступ до інформації про проведення лісозаготівлі на певній ділянці.

Після обідньої перерви через скайп-включення к. геогр. н. Катерина Полянська представила тему «Проблеми топінгу та їх можливі рішення».

Екологиня Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» зазначила, що кронування (топінг) є шкідливим для дерев з огляду на грубе втручання в біологічний ритм дерева та порушення обміну речовин, внаслідок чого дерево з достатнім запасом поживних речовин ще має шанс вижити, натомість слабше – гине. Зокрема, пані Катерина наголосила, що на всій території України діють «Правила утримання зелених насаджень в населених пунктах України», згідно з якими дозволено обрізати крону дерева не більше ніж на 30 відсотків її довжини, і за кожне надмірно обрізане дерево накладається штраф.

Громадськість має право брати участь у перевірці законності та правильності обрізання зелених насаджень у межах населених пунктів.

У наступному блоці проф. В. Шеремета представив екологічні синодальні постанови 84-ї сесії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. Далі очільник Екобюро задав основні напрямки Великопісної екологічної ініціативи, акцентуючи на трьох вимірах екослужіння: керигмі, молитві, дияконії та використовуючи доступний інструментарій. «Нашим основним знаряддям для сприяння екологічному наверненню є енцикліка «Laudato Si», в якій Папа Франциск дає чітко зрозуміти, що якщо ти християнин, то маєш це свідчити також і у ставленні до нашого спільного дому – всього Божого створіння», – зазначив п. Володимир.

Завершилася зустріч спільною молитвою.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології


ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів КГВА03 грудня

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 27 листопада 2020 року Божого,...

МЕДІА
Prev Next