АКТУАЛЬНО

«Sobor.Help – це приклад соціальної відповідальності парафіяльної спільноти у Патріаршому соборі», - о. Роман Сиротич

Понеділок, 27 квітня 2020, 16:53
«У Патріаршому соборі Воскресіння Христового парафіяльна спільнота «Виноградник» засновано соціальну ініціативу Sobor.Help, мета якої полягає в допомозі під час пандемії коронавірусу найбільш потребуючим людям, зокрема вірним парафії Патріаршого собору Воскресіння Христового. Уже впродовж місяця соціальною допомогою охоплено багато людей», - повідомляє о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.

Пандемія COVID-19 стала серйозним викликом для всього населення України, а найбільше для таких вразливих категорій, як: літні люди, люди з інвалідністю, малозабезпечені та безробітні. Усвідомлюючи всю критичність ситуації, спільнота Патріаршого собору Воскресіння Христового «Виноградник» заснувала соціальну ініціативу Sobor.Help, щоб люди в потребі відчули, як Господь про них піклується. Учасники соціальної ініціативи Sobor.Help допомагають із придбанням і доставкою продуктів, засобів гігієни, а навіть медикаментів. Проминув практично місяць із моменту створення ініціативи. Хотілося б подякувати всім учасникам і підбити перші підсумки цього прекрасного волонтерського служіння.

За місяць діяльності команда Sobor.Help опрацювала близько 40 звернень, надала допомогу 50 людям, серед яких: 10 пенсіонерів, 15 людей з інвалідністю, 15 малозабезпечених та безробітних, а також 10 дітей.

Переважну більшість звернень отримували від людей, які перебували не лише на самоізоляції, а й у скрутному фінансовому становищі. Так, для прикладу, звернулася Марина Сергіївна – самотня 71-річна жінка, яка не має родичів у м. Києві, а через хворобу ще й втратила роботу. Або ж Тетяна – одинока мама, яка має двох дітей, але не може знайти роботу, а всі заощадження витратила напередодні на поховання бабусі.

«Кожна історія складна і по-особливому торкалася наших сердець. Дуже приємно було чути щирі слова вдячності. Дехто зазначав, що навіть не очікував, що є такі люди, які так допомагають. Надзвичайно потішили нас слова 5-річного хлопчика про те, що йому Бог приніс цукерки. І всі дякували Богу! Ми також дякуємо Господу за можливість послужити в такий спосіб!» - говорить заступник лідера служіння Анна Рашко.

«Ці добрі справи стали можливими насамперед завдяки нашим жертводавцям. За час служіння ми відчули потужну підтримку вірних парафії Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у м. Києві. Загальна зібрана сума становила більше ніж 25 000 грн! Щиро дякуємо за кожну пожертву! Храни, Боже, наших жертводавців!» -  говорить лідер соціальної ініціативи Андрій Єрмоленко.

Особливо важливим для реалізації соціальної ініціативи було формування команди добровільних помічників. Всього на заклик спільноти «Виноградник» відгукнулося біля 20 волонтерів, які і стали «руками» проєкту! Волонтери активно долучаються до спілкування в колцентрі, замовлення та придбання продуктів і медикаментів, пішої та автодоставки. Крім цього, протягом двох тижнів волонтери на авто допомагають БФ «Карітас-Київ» у розвезенні продуктових наборів для самотніх потребуючих людей літнього віку та осіб з інвалідністю.

«Дещо за кадром залишаються організаційні, інформаційні та комунікаційні заходи, які здійснює наша рада Sobor.Help – всього п'ять осіб. Ми повністю присвятили свій час і сили для того, щоб ця соціальна ініціатива існувала і була ефективною. Надихає і наставляє у всьому наш духівник – отець Андрій Нагірняк! Дякуємо нашій раді та отцю Андрію! Нехай Бог береже кожного з нас!» - розповідає заступник лідера служіння Анна Рашко.  

«Разом із тим, команда Sobor.Help зіштовхується із певними труднощами. Звернень стає дедалі більше, а ми, однак, свідомі, що є обмеженими у фінансових та інших матеріальних ресурсах. Тому, якщо і Ви не байдужі і хочете разом з нами послужити на славу Божу, – долучайтесь до нашої ініціативи, фінансово чи волонтерською працею», - говорить Анна Рашко.

«Соціальна ініціатива Sobor.Help - це приклад втілення віри і її вияву, це прояв милосердя в дусі Христового Євангелія. Наші парафії швидко дозрівають і проявляють себе як свідомі спільноти. Взаємодопомога найбільш потребуючим під час пандемії є вкрай необхідною умовою для збереження правдивої місії Церкви. Учасники спільноти дуже швидко зорієнтувалася в сучасній ситуації  та запропонували свою допомогу всім, хто має потреби або хоче долучитися до нового служіння для запобігання поширення коронавірусу. Від щирого серця дякую всім волонтерам, хто зміг пожертвувати власний час та зусилля для надання допомоги під час карантину. Запрошую інші спільноти та громади до подібних виявів християнського милосердя і соціального служіння», - підсумовує о. Роман Сиротич, синкел соціального служіння Київської архиєпархії.

Пресслужба «Карітас-Київ»


ПУБЛІКАЦІЇ

«У Німеччині та країнах Скандинавії інтерес до УГКЦ є, і він не вщухає», – канцлер апостольського екзархату о. Андрій Дмитрик16 квітня

Як живе УГКЦ у діаспорі чи, як кажуть, на поселеннях, – в іншому культурному середовищі? Нагодою поговорити про німецьку і скандинавську...

МЕДІА
Prev Next