АКТУАЛЬНО

«Сьогодні Сергій Проскурня каже всім нам, що єдиним режисером нашого життя є Господь Бог», – Глава УГКЦ у листі-співчутті

Середа, 03 лютого 2021, 12:04
«З великим сумом сприйняв я звістку про те, що повернувся до Дому нашого Небесного Отця ваш чоловік, батько і син – Сергій Проскурня. Прийміть мої щирі співчуття та запевнення в молитвах за новопреставленого», – пише Блаженніший Святослав у листі-співчутті, адресованому рідні покійного режисера.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що пан Сергій був дуже яскравою особистістю і через свою плідну творчість залишив неабиякий слід у новітній культурній історії нашої країни.

«Відомий український театральний режисер, продюсер, лауреат багатьох премій, а головне – вірний син своєї Батьківщини. Отримавши від Господа Бога багато талантів, він завжди намагався втілювати своє прагнення – через доступні йому інструменти передати дух, свободолюбність і невмирущість українського етносу. Сотні постановочних п’єс, поем, спектаклів, присвячених духовним велетам нашого народу, святкових заходів із різних нагод, зокрема Дня Незалежності України, – це далеко не повний перелік творчої спадщини покійного», – йдеться у листі.

За словами Отця і Глави УГКЦ, новопреставлений був віруючою людиною. Він завжди шукав глибини і знав, що задовольнити цей пошук може лише Господь Бог.

«Ми вдячні йому, що як режисер упродовж років допомагав нашій Церкві в організації і проведенні різного роду урочистих заходів. Це, зокрема, "Просфора" з Блаженнішим Любомиром, святкування 1025-ліття Хрещення України-Русі, академія з нагоди освячення Патріаршого собору в Києві 18 серпня 2013 року, з’їзди молодіжної організації УМХ тощо», – з почуттям вдячності зазначив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви наголосив, що сьогодні пан Сергій востаннє зібрав довкола себе рідних, друзів, колег, вдячних шанувальників і каже всім нам, що єдиним «режисером» нашого життя є Господь Бог, який кожному дає час і можливість для реалізації своїх талантів. «Заслуживши людську шану і славу, новопреставлений – щиро віримо – тепер отримає вінець нев’янучої слави від нашого милосердного Отця, який, простивши йому всі гріхи, запровадить його до Небесного Царства», – додав він.

«Нехай ваша молитва в наміренні покійного буде милостинею, через яку ви сподобитеся від Господа потіхи, а пан Сергій – прощення гріхів. Хай Небесний Отець зарахує йому всі старання, які він доклав для Божої слави та добра людей», – побажав Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next