АКТУАЛЬНО

Сьогодні у Львові стартує ХІІ Екуменічний соціальний тиждень

Середа, 02 жовтня 2019, 09:04
У Львові від 2 до 4 жовтня 2019 року відбудеться Всеукраїнський суспільний форум ХІІ Екуменічний соціальний тиждень. Тема: «Відповідальність vs популізм».

Ініціатор та головний організатор ФорумуІнститут екуменічних студій Українського католицького університету. Співорганізатори Український католицький університет, Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація, НУ «Львівська  політехніка». 

Координатор Форуму Оксана Іленьків пояснює, чому «відповідальна» тема  передає головне повідомлення буремного сьогодення. «Наша мета – розкрити для українського суспільства роль і значення поняття «відповідальність» та навчити розуміти свій потенціал у майбутньому державотворенні через призму власного «я» та особистої відповідальності кожного із нас», каже пані Оксана. Також організатор зазначає, що «ця тема завжди буде актуальною,  адже  відсутність відповідальності може породити популізм. Це два невід’ємні фактори, які між собою тісно взаємопов’язані».

Серед запланованих заходів: відкрита дискусія «Відповідальність vs популізм», під час якої обговорять витоки популізму та сучасні настрої в Україні та світі, дискутуватимуть про причини та наслідки популізму. У межах семінару Українського християнського академічного товариства учасники шукатимуть моделі єдності Київської Церкви.  Разом із моральними авторитетами обговорюватимуть ціннісні орієнтири сучасної української молоді. Також відбудеться благодійний аукціон витинанок «Віра в життя». Під час аукціону продаватимуть витинанки, виготовлені гостями майстер-класу, що відбувся 6 вересня.

До участі у Форумі запрошені: Ольга Айвазовська, громадська діячка,  голова правління Всеукраїнської громадської організації «Громадська мережа «Опора»; о. Роман Островський, доктор біблійного богослов’я, віцеректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Української Греко-Католицької Церкви; Андрій Сайчук, журналіст, телеведучий; Вадим Карасьов, український політолог, політтехнолог та аналітик, директор Інституту глобальних стратегій; владика Олександр Драбинко, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Православної Церкви України; Оксана Винницька-Юсипович, почесний консул Канади в Україні; Йосиф Зісельс, виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України, голова Генеральної ради Євроазіатського єврейського конгресу; Володимир Бурега, проректор Київської духовної академії і семінарії Української Православної Церкви, Сергій Чапнін, головний редактор альманаха «Дари», та багато інших цікавих гостей.

З програмою Форуму можна ознайомитися на сайті www.esweek.org.ua

Довідка: Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який має на меті об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

 

Західне бюро «Живого ТБ»
за матеріалами https://dyvensvit.org


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next