АКТУАЛЬНО

«Союз між чоловіком і жінкою спроможний змінити світ», ‒ Папа Франциск

Четвер, 17 вересня 2015, 12:38
Бог довірив сім’ї не тільки дбання про близькість заради неї самої, але захоплюючий проект: вчинити світ «домашнім». Саме родина знаходиться на початку, в основі глобальної культури, це вона нас рятує. Вона захищає нас від численних нападів, стількох знищень, багатьох колонізацій, як, наприклад, грошова чи ідеологічна, що сильно загрожують світові. Сім’я – це основа захисту.

Про це сказав Папа Франциск під час загальної аудієнції в середу, 16 вересня. Цією проповіддю він закінчив цикл роздумів, присвячений подружжю та сім’ї. Як Папа сам сказав, ми є напередодні чудових і нелегких подій, які безпосередньо пов’язані з цією темою, а це Всесвітня зустріч сімей у Філадельфії та Синод Єпископів у Римі. Ці обидві події мають всесвітнє значення, яке відповідає вселенському вимірові християнства, але також і універсальній сфері цієї основної й незамінної людської спільноти, що нею є саме родина.

Проповідник підкреслив, що Бог довірив створений світ чоловікові й жінці. Їхня відмова від Божого благословення неминуче привела до маячної фантазії всемогутності, яка все нищить. «Це те, що називаємо первородним гріхом, – вказав Святіший Отець. – Усі ми приходимо на світ, успадковуючи цю хворобу».

Незважаючи на це, люди не прокляті, ані не покинуті самі на себе. Символічна мова Біблії розповідає, що перше ніж вигнати їх з Едемського саду, Господь зробив чоловікові й жінці одежу із шкури та одягнув їх. Цей ніжний жест означає, що навіть у болючих наслідках нашого гріха Господь не бажає, щоб ми залишилися нагими й покинутими в нашій долі грішників.

«Цю божественну ніжність, це дбання про нас бачимо втіленими в Ісусі з Назарета, Божому Синові, що “народився від жінки”, – мовив Папа Франциск. – Христос, який народився від жінки, є Божою ніжністю для наших ран, наших помилок, наших гріхів. Але Господь любить нас такими, якими ми є, і з цим задумом прагне вести нас уперед, і жінка є тією сильнішою, яка розвиває цей задум».

Обітниця, яку Господь дав чоловікові й жінці на початку історії, включає всіх людей, аж до її кінця. «Якщо, – за словами Святішого Отця, – маємо достатньо віри, сім’ї народів землі знайдуть себе у цьому благословенні. Кожен, хто дозволить, щоб його зворушила ця візія, до якого б народу, нації чи релігії він не належав, нехай разом із нами вирушає цією дорогою. Він буде нашим братом і нашою сестрою, без вживання прозелітизму. Прямуймо разом під цим благословенням, не забуваючи про мету Господа, який прагне вчинити всіх нас братами в житті світу, який прямує вперед і народжується саме з сім’ї, із союзу чоловіка з жінкою».

«Нехай Господь вас благословить, родини з кожної закутини світу!» – закінчив Папа Франциск свою катехизу в середу, 16 вересня 2015 року.

 

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами uk.radiovaticana.va

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next