АКТУАЛЬНО

Спілка української молоді ініціює акцію «Сопричастя» з постраждалими в часи Голодомору

Четвер, 23 листопада 2017, 10:31
Уже п’ятнадцятий раз членство Спілки української молоді в Україні ініціює проведення акції «Сопричастя». Як кажуть члени цієї організації, серед низки меморіальних заходів важливо не загубити пам’ять про саму людину, що стала жертвою тієї неоголошеної війни.

«Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932—1933 років, про тих, хто його спричинив, але не здатні осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточене кільцем вартових, діти якого просять їсти… Аби зрозуміти — потрібно пережити або принаймні, спробувати це зробити».  

Учасники акції «Сопричастя» беруть на себе добровільне зобов’язання посту, без вживання страви, упродовж 33 годин (з 7:00 24 листопада 2017 року до 16:00 25 листопада 2017 року). Це є своєрідною особистою жертвою на спомин душі невинно загиблих від голоду 33 року. Дуже важливо, кажуть організатори, щоб ця жертва була усвідомленою, а не механічною. До участі запрошуються тільки повнолітні особи, які не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного посту. О 16:00 25 листопада 2017 р. учасники акції духовно єднаються в спільній молитві за упокій душ невинно вбитих та померлих від голоду.

Упродовж 33 годин акції «Сопричастя» кожен її учасник може зробити добре діло, метою якого є допомога ближньому, що цього потребує. Кожен може самостійно вибирати, яке добре діло він зробить чи куди спрямує своє пожертву.

Зазначимо, що таку акцію започаткували СУМівці Австралії та члени Тернопільської міської організації Спілки української молоді в Україні. Уперше вона відбулася у 2003 році. З того часу СУМівці щороку, у листопаді, проводять захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

Західне бюро «Живого ТБ»  за матеріалами www.tze.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Одна з місій України – аби Європа не стала цинічною і байдужою», – Генеральний секретар ССЕЕ о. Дуарте да Куна14 червня

Нещодавно в Києві побував з візитом монсеньйор Дуарте да Куна, Генеральний секретар Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ). Візит...

МЕДІА
Prev Next