АКТУАЛЬНО

Спільна зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ в Україні

П'ятниця, 28 листопада 2008, 08:38
Сьогодні, 28 листопада, у Львові-Брюховичах відбувається спільна зустріч членів Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви та Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні. У нарадах візьмуть участь усі католицькі єпископи України, які у цей час перебувають на її теренах. Мета зустрічі: не зважаючи на різницю культури, обряду свідчити про єдність віри. Зустріч розпочалася із спільної молитви.
Сьогодні, 28 листопада, у Львові-Брюховичах відбувається спільна зустріч членів Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви та Конференції Єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні. У нарадах візьмуть участь усі католицькі єпископи України, які у цей час перебувають на її теренах. Мета зустрічі: незважаючи на відмінності культури й обряду, свідчити про єдність віри. Зустріч розпочалася із спільної молитви. "Ця зустріч, яка відбувається після деякої перерви, покликана допомогти нав’язати дальшу співпрацю там, де ми можемо діяти спільно. Хочемо також обмінятися досвідом церковного життя наших спільнот", – про головні завдання зустрічі у Брюховичах сказав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. "На території України ми маємо дві помісні Церкви, які належать до Вселенської Католицької Церкви: Українську Греко-Католицьку Церкву і Римо-Католицьку Церкву в Україні. Різниця між нами полягає в тому, що ми є помісною Церквою на своїй території, а митрополія Римо-Католицької Церкви в Україні - одна із сотень митрополій великої Латинської Церкви, яка розкидана по всьому світі. Крім того, згідно із східною традицією, ми є синодальною Церквою, а РКЦ в Україні, як і інші частини Римо-Католицької Церкви, має Конференцію Єпископів", – для Департаменту інформації пояснив Предстоятель УГКЦ. Розповідаючи про спільну зустріч єпископів УГКЦ і РКЦ в Україні, Блаженніший Любомир наголосив, що хоча Римо-Католицька Церква є латинської традиції, а УГКЦ – візантійської, ми можемо разом служити, бо ми всі є членами Католицької Церкви. "Водночас нам прикро, що ми маємо той самий обряд і однакову структуру з нашими православними братами, але не можемо разом служити Божественну Літургію. Це свідчить про те, що єдність Церкви  полягає не в однаковій традиції, а у спільноті віри і сопричастя. Це, властиво, показує, що таке католицизм. Католицизм – це не конфесійне, а еклезіологічне, богословське поняття щодо віри", – сказав Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Підсумковий комунікат 22-ї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи17 вересня

З 12 по 14 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі відбулася щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи....

МЕДІА
Prev Next