АКТУАЛЬНО

«Сподіваюся, Синод сформулює відповідні рішення та механізми для покращення катехитичного служіння», — сестра д-р Луїза Цюпа

Вівторок, 04 вересня 2018, 11:38
Українська Греко-Католицька Церква здійснює певні успіхи на місцевих рівнях щодо катехитичного служіння. Проте, незважаючи на певні досягнення, тепер існує чимало викликів, які потрібно долати, а також моментів, над якими потрібно попрацювати. Тож, якщо кожен приділить катехизації більше уваги й співпрацюватиме одне з одним, то на ниві релігійного навчання та виховання у вірі ситуація значно покращиться.

На цьому наголосила с. д-р Луїза Цюпа, СНДМ, у своїй доповіді «Катехизація в УГКЦ: стан, виклики та шляхи їх подолання» у вівторок, 4 вересня, у рамках другої сесії Синоду Єпископів УГКЦ, який триває цими днями у Львові-Брюховичах. Цей день Синоду присвячений розгляду головної теми: «Боже Слово і катехизація».

«У цій доповіді маю за мету представити реальний стан катехитичного служіння у нашій Церкві в Україні та на поселеннях (наскільки це з об’єктивних причин можливо), щоб спільно з вами, владики, застановитися, яку ситуацію маємо сьогодні у звершенні цієї важливої місії — християнського навчання і виховання у вірі», — звернулася на початку свого виступу с. Луїза.

За її словами, зараз можна сміливо стверджувати, що справді є дуже багато добрих ініціатив, жертовності, напрацювань на місцевих рівнях. Проте, попри успіхи і здобутки, ми маємо на цій ниві і свої труднощі та проблеми.

Тож доповідачка спробувала в загальному окреслити найпоширеніші спільні виклики. На думку сестри Луїзи, зараз доволі не просто співпрацювати з єпархіями, в яких не призначають відповідального за катехитичне служіння. Адже підготовка кадрів для катехитичного служіння є не менш важливим фактором для покращення праці в єпархіях.

«На жаль, у нашій Церкві ще мало священиків, які горять справою передавання віри, християнського навчання і виховання, забезпечуючи систематичне відповідне програмне забезпечення такого процесу. Мусимо визнати, що нерідко мотивація і запал священиків до катехитичних справ є дуже слабкими, вони не відчувають себе першими катехитами в парафіях і не приділяють належної уваги для розвитку катехитичного служіння. Це вказано як виклик майже в усіх звітах єпархіальних катехитичних комісій», — роздумує доповідачка.

Окрім цього, с. Луїза говорила і про брак належно вишколених катехитів-мирян і належної опіки над ними, оскільки ця справа є особливо нагальною в Європі, у Канаді, США, куди так багато наших вірних іммігрують на роботу і на постійне проживання.

Вона вважає, що катехизації дорослих у парафіях поки що приділяється мало уваги. Ба більше, катехизація (тобто християнське навчання і виховання) здебільшого обмежується підготовкою лише до першої святої Сповіді.

Отож сестра Луїза спробувала узагальнити пропозиції для покращення катехизації. Вона переконана, що насамперед потрібно ефективніше залучати священиків як перших катехитів у парафії. Вона додає, що доцільно здійснювати вишкіл мирян-катехитів, ставити наголос на відповідальності батьків та їх залучення до катехизації, проводити катехизацію для дорослих, а також активізувати молодь.

«Щиро сподіваюся, що Священний Синод у своїх роздумах, молитві та в щирому діалозі подасть нам певні напрямки для вдосконалення та ефективнішої праці на ниві релігійного навчання та виховання у вірі, сформулює відповідні рішення та механізми їх втілення у життя для покращення катехитичного служіння», — наприкінці сказала с. д-р Луїза Цюпа, СНДМ.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next