АКТУАЛЬНО

Спорт – дар від Бога. Папа Франциск до збірних футбольних команд Італії та Аргентини

Вівторок, 13 серпня 2013, 14:09
Спорт як дар від Бога, як нагода помножити свої таланти, але також як суспільна відповідальність не тільки на футбольному полі, але і поза ним.

На цьому наголосив Папа Франциск, приймаючи у вівторок, 13 серпня 2013 року, збірні футбольні команди Італії та Аргентини, які наступного дня, 14 серпня, вийдуть на поле Олімпійського стадіону в Римі на товариський матч, присвячений Святішому Отцеві Франциску, «який прибув з краю землі», як сказав про себе Хорхе Маріо Бергольйо, коли був вибраний Вселенським Архиєреєм, першим Папою з Латинської Америки. Там, «на краю світу», футбол є надзвичайно популярний. І архиєпископ Буенос-Айреса, кардинал Бергольйо, часто бував на трибунах стадіону, вболіваючи за улюблену команду Сан-Лоренцо.

Нового Папу вітав увесь футбольний світ, а Італійська федерація футболу запросила збірну Аргентини на товариський матч. Найкращі футболісти світу будуть грати не тільки один проти одного, але певною мірою в тій самій команді, граючи для Папи Франциска. Щоб підкреслити дружню атмосферу зустрічі, обидві збірні перебуватимуть в одному і тому ж готелі, використовуватимуть один автобус для перевезення гравців на стадіон.

Святіший Отець промовляв італійською та іспанською мовами, наголошуючи на суспільній відповідальності футболістів, на яких дивляться із захопленням, сприймаючи їх як еталон поведінки, зразок втілених життєвих цінностей. Папа підкреслив, що професійний вимір спорту повинен зберігати первісне покликання спортсмена чи команди – бути «любителями», сприяти загальному добру, черпаючи з краси, безкорисливості, приязні, які приносить футбол, в котрому немає індивідуалізму, а все скоординоване задля команди. «Перш ніж бути чемпіонами, – сказав Папа, – будьте людьми, людськими особами, зі своїми цінностями й недоліками, зі своїм серцем та ідеями, прагненнями та проблемами. Завжди, в спорті і в житті, будьте людьми – носіями людяності».

Папа Римський закликав жити спортом як даром від Бога, як нагодою помножити свої таланти, але також відчуваючи відповідальність не тільки на футбольному полі, а й у житті, даючи приклад відданості, пошани та альтруїзму, будучи носіями порозуміння й суспільного миру. А до керівництва Федерацій футболу звернувся із закликом докласти зусиль до того, щоб футбол не був тільки бізнесом, щоб не втратив свого спортивного, любительського характеру, а тоді із стадіонів зникне насильство, вони збагатяться людськими цінностями і на трибуни повернуться сім’ї. 

 

Радіо "Ватикан" 

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next