АКТУАЛЬНО

Сто років тому в Києві вперше прозвучала Божественна Літургія українською мовою

Понеділок, 20 травня 2019, 13:13
На пам'ять про цю знаменну подію поціновувачів української духовної музики Миколи Леонтовича запрошують взяти участь у Божественній Літургії, що відбудеться 22 травня 2019 року о 19:00 годині в храмі Святого Миколая чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі.

У світлі останніх подій, присвячених 100-річчю Української революції, не слід забувати, що на межі 20-х років ХХ ст. "Українська епоха Відродження" торкнулася всіх сфер життя українського суспільства: освіти, економіки, науки, мистецтва та Церкви.

Рух за створення автокефалії Української Церкви знайшов вираження в ідеї надати Божественній Літургії національних українських рис. Оскільки до цього моменту, зокрема у київських храмах переважала церковна музика російських композиторів.

Враховуючи цей факт слід зазначити, що рівно 100 років тому, а саме 22 травня 1919 у Свято-Миколаївському храмі на Печерську прозвучала перша Літургія українською мовою. Автором її став український композитор зі світовим іменем - Микола Леонтович. 

Цей храм знаходився поблизу могили князя Аскольда, що при хрещенні отримав ім'я Микола, на честь Миколая Чудотворця. І за переказами, саме тому на цих дніпровських  схилах було побудовано аж два храми на честь цього великого святого. На жаль, Свято-Миколаївський храм був знищений більшовиками у 30-х роках. А наш храм на Аскольдовій Могилі вцілів.

Прес-служба Київської архиєпархії


ТЕГИ: Київ, музика
ПУБЛІКАЦІЇ

Підсумковий комунікат 22-ї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи17 вересня

З 12 по 14 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі відбулася щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи....

МЕДІА
Prev Next