АКТУАЛЬНО

Студент-першокурсник УКУ розробив прилад для незрячих

Четвер, 02 січня 2020, 15:59
Студент програми «Комп’ютерні науки», 17-річний Дмитро Лопушанський, повернувся з уже третього міжнародного конкурсу, цього разу в Сінгапурі – і втретє з «золотом». Такі нагороди хлопець отримує за прилад HelpyEyes, над яким працює вже півтора року.

Пристрій Дмитра може виконувати три функції: визначати колір, вимірювати рівень освітленості та попереджати про перешкоди поблизу.  Розробка має допомогти людям з серйозними зоровими порушеннями вирішити деякі з проблем, з якими стикаються щодня. Сам прилад є достатньо компактним, за розмірами його можна порівняти з кишеньковим ліхтариком.

Над ідеєю пристрою студент замислився ще минулого літа, коли обдумував можливість створити соціальний проєкт. «Зважаючи на попередні дослідження, я вже знав, що стартапери часто беруться за ідеї, які не вирішують реальних проблем. Але мені хотілося реально допомогти комусь своїми вміннями в електроніці та програмуванні, хоч насправді я не знав, кому може бути корисна моя допомога. Так вирішив, що найкраще , якби запит подали саме ті, хто чогось потребують», – каже Дмитро.

Тоді хлопець звернувся до Оксани Потимко, керівниці Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб із особливими потребами, також незрячої. Вона розповіла, що корисно було б мати визначник кольору; існують закордонні аналоги, але вони доволі дорогі. Можливості пристрою визначати рівень освітленості та перешкод студент вирішив додати пізніше, коли долучався до зустрічей з батьками незрячих дітей у клубі «Кому вперед».

Після тривалого обговорення Дмитро розпочав розробку торік у жовтні. Поступово покращуючи ідею з допомогою охочих незрячих людей, хлопцеві вдалося зменшити першу версію розробки на 72 відсотки. Пізніше він планує удосконалювати його, наприклад, додавши друковану плату та вихід для навушників.

Прототип Дмитра наразі має собівартість тисячу двісті гривень. Ця ціна є суттєво меншою в порівнянні з пристроями-конкурентами, які пропонують усього одну функцію та коштують від двох тисяч гривень.

Дмитро готував свою ідею для Малої академії наук, завдяки якій потрапив на міжнародні конкурси. Хлопець уже їздив цьогоріч на ICYS (Міжнародна конференція молодих вчених) у Куала-Лумпурі в Малайзії, на OKSEF (Виставка-конкурс у сфері технічних наук та енергетики) в м. Ізмір, Туреччина та на AIGC (Глобальний конкурс інновацій) у Сінгапурі – щоразу повертається із золотою нагородою. Наразі він готуватиме фінальну версію, яку вже можна буде випустити невеликою партією. Поширювати продукт Дмитро планує на українському ринку.

«Загалом я дуже задоволений, що вдалося здійснити таку ініціативу. Це найбільше з того, про що я міг мріяти, бо можливість допомогти – дуже важлива. Сподіваюсь, мені вдасться вирішити проблеми, для яких був розроблений мій пристрій», – підсумовує юний розробник.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ucu.edu.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next