АКТУАЛЬНО

Створено мирянсько-студентську раду Лицарів Колумба імені Блаженнішого Любомира Гузара

Понеділок, 03 червня 2019, 13:14
30 травня 2019 року Божого у стінах Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, у парафії Пресвятої Тройці УГКЦ, с. Княжичі, було створено мирянсько-студентську раду Лицарів Колумба імені Блаженнішого Любомира Гузара.

«Це надзвичайна подія, вперше було створено семінарійно-мирянський осередок нашої спільноти, – розпочав Петро Галуга, який є  членом правління та скарбником української Ради Лицарів Колумба, у своїй привітальній промові до нових членів, – це знакова подія. Запам’ятайте цей день, бо від сьогодні ви члени найбільшої католицької чоловічої спільноти!».

До спільноти Лицарів Колумба добровільно вирішили вступити сімнадцять семінаристів,  один священник, який є префектом із навчальної частини в семінарії та п’ять парафіян. Семінарійна спільнота налічувала до цього вісім членів, серед яких і отець-ректор Петро Жук. Це дало змогу створити одразу парафіяльну раду Лицарів Колумба.

Ініціація нових членів у цю спільноту згідно з давньою традицією відбувається таємно, і ніхто, крім дійсних лицарів, не мають права бути присутніми чи бачити, як вона відбувається. Таємничість надає особливості та важливості! 23 нових лицарів отримали посвідки дійсних членів, значки логотипу спільноти, а також вервиці, що є нашими «мечами» у сучасному світі. «Молитва, постійний контакт із Богом – ті речі, які допоможуть здолати наших противників», – висловився духовний капелан осередку.

Важливими та основними принципами спільноти є: благодійність, єдність, братерство та патріотизм. Ці чотири принципи є немовби тими знаками, що показують головні напрямки спільноти. Але все ж виділяється благодійність, як одна з найважливіших діяльностей Лицарів Колумба.

Варто зазначити, що спільнота Лицарів Колумба діє в Україні з ініціативи Блаженнішого Любомира Гузара. У 2013 році у Києві при Патріаршому соборі Воскресіння Христового була створена перша Рада Лицарів Колумба в Україні.

Підсумовуючи, отець Петро Жук промовив: «Від сьогодні ми маємо Раду Лицарів Колумба і в Княжичах! І невипадково покровителем нашого осередку буде Блаженніший Любомир, який, як і запросив Лицарів Колумба у 2005 в Україні, так і через 5 років після цього розпочав будівництво нашої семінарії».

Справді, тут можна навести слова псалмопівця: «Дивні діла Твої, Господи!» Важко спланувати, якими плодами зможе прославити Господа цей новостворений осередок, але без сумніву, що він – під надійним патронатом.

Нехай Святий Дух надихає Лицарів Колумба на нові великі справи на благо Церкви, України та кожної людини!

бр. Іван Височанський, IV курс


ПУБЛІКАЦІЇ

20 серпня відзначають 135-ліття від дня народження блаженного Омеляна Ковча20 серпня

20 серпня 1884 року 135 років тому в c. Космач (Косівський повіт на Гуцульщині) у священничій сім'ї народився блаженний священномученик...

МЕДІА
Prev Next