АКТУАЛЬНО

Священикам Стрийської єпархії презентували Послання Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія»

Понеділок, 01 квітня 2019, 12:49
28-29 березня 2019 року у Стрию та Львові для духовенства Стрийської єпархії відбулася презентація Послання Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія».

Зустрічі провів радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікації, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ. Мета презентації – донести до широкого загалу, насамперед до душпастирів Української Греко-Католицької Церкви, висловлених у посланні ідей. Документ присвячений Софії – Божій Премудрості, що впродовж тисячоліть існування українського народу була одним з основних фундаментів формування національної ідентичності.

За словами доповідача, «визначними елементами становлення національної ідентичності є консолідація суспільства та  довіра до влади. Нині для українців є дуже важливо відшукати ідею та ціннісні характеристики, які допомагатимуть нам у формуванні власної ідентичності. І саме Божа Премудрість, як сукупність цінностей та відносин, сформованих на їх основі, є плоттю і кров’ю українського національного і духовного буття». «Софія Київська для українців є насамперед Божою Премудрістю, яка увійшла в київську культуру і за допомогою Київської Церкви заклала ціннісний фундамент формування нашої національної ідентичності та створила умови для розвитку Української Держави», – сказав проповідник.

Підсумовуючи, священик наголосив: «Мудрість – це той Божий атрибут, який консолідує, формує, об’єднує, будує. Софія Київська – це Божа Премудрість, втілена в нашу культуру, яка вже зробила це і здатна зробити це знову – об’єднати, консолідувати українців. Софія Київська – це шлях, який може впевнено довести нас до нашого спільного майбуття».

Завершуючи доповідь, отець Андрій закликав присутніх використовувати сліди Божої Премудрості в душпастирстві. «Оскільки Церква, яка втілює Божу Премудрість у життя народу і його боротьбу та захищає євангельські цінності в основі національного буття, залишається джерелом формування ідентичності українського народу», – сказав о. Андрій.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://stryiugcc.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Це велика історія», – владика Йосафат Мощич про 200-літній ювілей катедрального собору в Чернівцях01 червня

Владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, у спецвипуску телепередачі «Інтерв’ю з духівником» з нагоди 200-літнього ювілею...

МЕДІА
Prev Next