АКТУАЛЬНО

«Священники змушені просити людей не приходити до храму», - ситуація щодо інфекції COVID-19 в Павії (регіон Ломбардія, Італія)

Понеділок, 16 березня 2020, 09:15
«Ми від самого початку знаходимося в зоні поширення вірусу. І, власне, до Павії ще 21 лютого був доставлений так званий «перший італійський пацієнт», 38-річний чоловік, який і сьогодні ще перебуває на лікуванні», - розповідає о. Олександр Товт, настоятель парафії УГКЦ Святого Юрія, що в м. Павія, в італійському регіоні Ломбардія, що зараз є найбільш враженим пандемією вірусу Сovid-19.

За словами душпастиря, містечко славиться високим рівнем медицини, тому сюди й потрапив перший хворий із зараженням на лікування. Карантин у Павії та її околицях розпочався вже одразу після цього.

Загалом, коли стала зрозумілою вся небезпека вірусу, в кожному регіоні Італії було визначено кілька відповідних лікарень для хворих COVID-19. У Північному регіоні одним із таких медичних закладів стала саме лікарня Святого Матея в Павії. Як подають італійські масмедіа, станом на 15 березня тут налічується 722 інфікованих коронавірусом. 

За словами священника, місцевий італійський єпископ наприкінці лютого видав декрети, в яких дав людям вказівки бути уважними і дотримуватися всіх правил гігієни, а також вказівки щодо порядку проведення богослужінь, відкривання храмів і сповнення душпастирської опіки. За ним, душпастирі не можуть звершувати публічні богослужіння, це саме стосується Чину похорону та шлюбу. «Майже щодня я бачу, як (у латинській парафії) під’їжджає автомобіль із померлою людиною. Священник уділяє благословення і машина від’їжджає. На вулицях протягом дня взагалі людей немає. Закриті багато закладів, пункти роздрібної торгівлі та аптеки працюють із суворим дотриманням санітарних вимог», - розповідає душпастир.

Варто зазначити, Указом Президії Ради міністрів Італійської Республіки, єпископат Італії призупинив всі цивільні урочистості та релігійні богослужіння, в тому числі й похоронні. Через повідомлення Італійської Єпископської Конференції Церква Італії запевняє у своїй близькості з усім суспільством, що зіткнулося з небезпекою для здоров'я. У повідомленні говориться, що «обмежувальні заходи, запроваджені владою, болісно та з труднощами сприймаються пастирями, священниками та вірними, але одночасно Італійська Церква прагне зробити свій внесок у захист охорони здоров'я». Закони, вже попередньо введені деякими дієцезіями, тепер підтверджені для всієї Італії.

«Місцева влада просить людей без нагальної потреби не виходити на вулиці, залишатися вдома, - розповідає о. Олександр далі. - Адже існує реальна небезпека того, що через масовість епідемії не вдасться допомогти всім хворим. Вірус поширюється стрімко і відразу велика кількість людей потребують особливої медичної допомоги. Медичні заклади не можуть приймати таку велику кількістю людей хворих, тому госпіталізують тільки тих, хто у реальній небезпеці життя, інші залишаються лікуватися вдома».

Одразу після введення заборони на проведення публічних богослужінь у провінції Павії один 88-річний римо-католицький священик таки відслужив Літургію. На ній були  близько восьми осіб. «Той священик вже поважного віку і приходив до храму допомагати пароху. Ця подія набула розголосу в органах місцевої влади, про це навіть опублікували в місцевій пресі. З'ясувалося, що він вчасно не отримав повідомлення на електронну пошту від місцевого єпископа, бо не користується так часто комп’ютером через свій вік», - пояснює він.

Священники змушені повідомляти людей про рішення церковної влади: «Мені, як священику, не легко про таке говорити, але є послух і розуміння обставин. Наші храми є церквами для українців не одного міста чи його частини, а деколи кількох адміністративних одиниць, і люди, щоб потрапити на богослужіння, їдуть навіть 20-30 кілометрів. У ситуації, що склалася на сьогодні, це просто неможливо. Ми під час Великого посту особливо молимося Псалтир, розділяючи його Катизми серед парафіян, та й всі інші звичні парафіяльні практики намагаємося не занедбувати, а навпаки єднатися в молитві за всіх нас тут і за наших рідних в Україні».

Душпастир просить не легковажити епідеміологічною ситуацією і в літургійному житті: «Я, як священик, не боюся заразитися, а боюся бути «розсадником» вірусу, який можу передати через необачність під час уділення Таїнств. Днями я сповідав осіб у спеціальній масці, не давав їм цілувати хрест, а лише тримав його в руках, аби людина наочно його бачила і намагався триматися на віддалі. Я, як і кожна розумна людина, мушу зробити все, щоб не стати причиною хвороби іншої людини». Попри це, о. Олександр щодня звершує Літургію, згідно із встановленими нормами, у храмі без присутності вірних. Парафіяни, серед яких є також люди з позитивним діагнозом, спілкуються з душпастирем по телефону чи, якщо потрібно уділити Святі Таїни, приватно.

Руслана Ткаченко для Департаменту інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next