АКТУАЛЬНО

Священнослужителя УГКЦ Михайла Сукмановського відзначено медаллю «За співпрацю»

П'ятниця, 31 липня 2020, 12:07
Священнослужителя Української Греко-Католицької Церкви, адміністратора храму Блаженного Миколая Чарнецького, що в місті Золочеві Львівської області, директора благодійних фондів «Карітас-Золочів» та «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами», що діють при названому храмі, о. Михайла Сукмановського відзначено військовою нагородою: почесною медаллю «За співпрацю», яку було вручено священнику за багаторічну духовну опіку та гуманітарну допомогу військовослужбовцям Навчального центру центру НГУ, що дислокується в місті Золочеві, від імені командувача Національної гвардії України Миколи Балана.

Нагородження відбулося у п’ятницю, 24 липня, у Навчальному центрі НГУ (вручення провів начальник управління бойової та спеціальної підготовки ГУ НГУ полковник Костянтин Плетко).

Цього ж дня начальник Навчального центру НГУ полковник Михайло Кулик, за участю якого проходило нагородження, подякував усім духовним наставникам та військовим капеланам за духовну опіку над військовослужбовцями та членами їх сімей.

Нагадаємо, що саме зі спільної ініціативи о. Михайла Сукмановського та колишнього начальника Навчального центру НГУ Олександра Рачка, тепер генерал-майора, на території Навчального центру було збудовано каплицю Різдва Пресвятої Богородиці, а також відкрито каплицю Благовіщення у військовому госпіталі НГУ.

З початком війни на Сході України священник був не лише духовним наставником військовиків, а й разом із церковною громадою надавав необхідну допомогу Навчальному центру НГУ, був залучений до ротацій військовослужбовців для виконання бойових завдань на Сході України. Крім того, духовно опікувався військовослужбовцями Національної гвардії та Збройних сил України на блокпостах у зоні ООС та АТО.

На запитання про те, яка з його нагород, а йдеться про ще одну військову нагороду: медаль за миротворчу місію у Косово у 2008 році та державну нагороду України – орден «За заслуги» III ступеня у 2016 році, є для нього значимішою, о. Михайло відповів: «Тут, швидше, можна говорити про визнання та вираз подяки, про те, що люди пам’ятають і оцінюють зроблене тими, хто поряд. А молитва і духовна та матеріальна підтримка завжди були і будуть потрібними, як під час війни, так і в мирні дні.

До того ж, кожна нагорода чи відзнака спонукають до подальшої співпраці та допомоги ближнім».

Галина Мельник

Фото Аліни Солоненко


ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів КГВА03 грудня

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 27 листопада 2020 року Божого,...

МЕДІА
Prev Next