АКТУАЛЬНО

Тисячі освітян взяли участь у спільній молитві в Зарваниці

Понеділок, 30 вересня 2019, 14:12
Кілька тисяч педагогів та працівників закладів освіти зібралися 28 вересня у Марійському духовному центрі «Зарваниця», щоб узяти участь у ІХ професійній прощі освітян, яка традиційно відбувається напередодні Дня працівника освіти. На прощу до відпустового центру прибули вчителі з різних куточків Західної України: Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей. Цьогорічне паломництво приурочене до 150-річчя з дня народження отця Климентія Шептицького, праведника світу, церковного і громадського діяча.

Архиєрейську Божественну Літургію у малій базиліці Зарваницької Матері Божої очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк у співслужінні з багатьма священниками. Звертаючись до освітян під час проповіді, владика наголосив: «Ми, дорогі освітяни, що сьогодні прибули на прощу до Зарваниці, у своїх серцях принесли також і свої сім’ї, колег по роботі, учнів, студентів. Бо фізично присутні не тільки ми, а й усі, хто близько біля нас протягом року, протягом нашого життя».

Після Літургії єпископ привітав освітян-паломників і попросив, щоб, перебуваючи у Зарваниці,  усі відчули себе однією великою родиною. «Адже ми всі, без винятку, потребуємо материнської опіки, тепла, материнського слова і саме тут Мати Божа має це для нас», – сказав владика Теодор.

Опісля відбулося водосвяття та панахида за героями та мирними жителями, які загинули в боротьбі за волю України. Також освітяни молилися Хресну дорогу, а на завершення відвідали комплекс копій споруд Святої землі – «Український Єрусалим».

Західне бюро «Живого ТБ»
за матеріалами http://zarvanytsya.org

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів КГВА03 грудня

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 27 листопада 2020 року Божого,...

МЕДІА
Prev Next