АКТУАЛЬНО

#ТижденьУГКЦ: проща монашества, фільм про Йосифа Сліпого, новий екзарх у Німеччині і заклик Глави УГКЦ щодо Музею Голодомору

Субота, 20 лютого 2021, 06:45
Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (13-19 лютого 2021 року).

В УГКЦ відзначили День монашества

15 лютого, у свято Стрітення Господнього, в Українській Греко-Католицькій Церкві відзначається День богопосвячених осіб. Цього року з цієї нагоди Патріарша комісія у справах монашества організувала онлайн-прощу богопосвячених осіб. Цього року проща була насамперед духовною мандрівкою до хворих, потребуючих, мігрантів, до молодих людей які стоять перед вибором. В понад десятигодинному віртуальному паломництві, яке у прямому ефірі транслювало Живе телебачення, взяли участь монахи і монахині з усього світу, зокрема України,Італії, Бразиліії та США.

***

Крім традиційного всецерковного паломництва, у навечір’я свята Стрітення Господнього богопосвячені особи зустрілися на спільній молитві в Івано-Франківську.

***

15 лютого, з нагоди дня богопосвячених осіб єпископ Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ (осідок якого – у місті Хмельницькому) відвідав Кам’янець-Подільський, де разом з монашеством єпархії святкував День богопосвяченого життя.

***

Зустріч місцевого монашества відбулася і в Одесі.

***

129-та річниця з Дня народження Йосифа Сліпого

17 лютого цього року минула 129-та річниця з Дня народження патріарха Йосифа Сліпого. З цієї нагоди «Живе телебачення» опублікувало фільм «Блаженніший» про період життя Глави УГКЦ після звільнення з сибірського ГУЛАГу.

***

З цієї нагоди владика Борис Гудзяк опублікував власний спогад, в якому розповів про першу зустріч з Патріархом та спільний побут в Римі.

 

129 років тому народився майбутній Патріарх Йосиф Сліпий. З нагоди цієї дати, яка є важливою для українців і для мене...

Опубліковано Borys Gudziak Середа, 17 лютого 2021 р.

 

***

Владика Богдан Дзюрах – новий екзарх Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії

У четвер, 18 лютого 2021 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск прийняв зречення владики Петра Крика з уряду екзарха апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії. Водночас Папа Франциск благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ і номінував новим екзархом владику Богдана Дзюраха, дотеперішнього єпископа курії Верховного Архиєпископа і Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.

***

Новопризначений екзарх для українців греко-католиків в Німеччині та країнах Скандинавії цього тижня, а саме 15 лютого, відзначив 15-ту річницю архиєрейської хіротонії. З цієї нагоди єпископа привітали чимало ієрархів УГКЦ, зокрема Блаженніший Святослав та владики Йосиф Мілян і Діонісій Ляхович.

***

Глава УГКЦ закликав долучитися до створення Музею Голодомору в Києві

Глава Церкви своє звернення до духовенства і вірних УГКЦ оприлюднив у спеціальному листі. «Перед усіма нами сьогодні є особливе завдання – спільними зусиллями й особистими посильними внесками підтримати створення Музею Голодомору. Він має стати всенародним місцем пошани та молитви, місцем правди, в якому ми зможемо зібрати по крупинках і зберегти пам'ять про тих, кого намагалися витерти з історії нашого народу і нашої землі», пише Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

На переконання Отця і Глави УГКЦ такі проєкти національного і світового значення здійснюються лише тоді, коли кожен із нас відчує відповідальність і готовність долучитися до творення. «Перед нами святий обов’язок – зробити все, щоб пам’ять про жертв не згасла, а на дніпровських схилах постав живий Меморіал всенародної пам’яті про жертв Голодомору», – підкреслив він.

«Пам’ятаймо, що увіковічення пам’яті жертв Голодомору є святою справою, і наші пожертви – особисті, спільнотні та парафіяльні, – підсилять голос усієї нашої Церкви в цій справі, стануть прикладом для України та світу, слугуватимуть видимим символом згуртованості та зрілості нашого народу. Наперед вдячний за Вашу співучасть у цій справі, прикликаю на Вас і Ваших рідних благословення всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа!» – додав духовний лідер українців.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у Світлий понеділок – день престольного празника Патріаршого собору05 травня

Хочемо сьогодні в молитві з вдячністю згадати всіх тих, які долучалися, долучаються і ще долучаться до завершення будівництва нашого...

МЕДІА
Prev Next