АКТУАЛЬНО

#ТижденьУГКЦ: ювілей інтронізації Глави УГКЦ, перша сесія Синоду 2021 року та призначення нового керівника ППЦ

Субота, 03 квітня 2021, 10:04
Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (27 березня–2 квітня 2021 року).

Глава УГКЦ відсвяткував десяту річницю інтронізації

27 березня 2021 року виповнилося 10 років від дня інтронізації Блаженнішого Святослава на Отця і Главу УГКЦ. З цієї нагоди Глава Церкви отримав чималу кількість привітань.

Кульмінаційним днем святкування стала неділя, 28 березня. Об 11:00 в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві Блаженніший Святослав відслужив Архиєрейську Божественну Літургію. В урочистій молитві взяли участь єпископи з України.

Цього дня відбулася розмова про візію УГКЦ під назвою «Разом у майбутнє» та Ісусова молитва під проводом Глави УГКЦ.

Чимало осіб привітало у соцмережах Главу УГКЦ позначаючи свої привітання хеш-тегом: #ПатріархСвятослав10.

Блаженніший Святослав попросив молитися за нього і надалі. «Я дуже прошу вас: моліться за мене, грішного, за Главу вашої Церкви. Тому що Глава Церкви є духовно сильний силою молитви свого Божого люду. Я дуже потребую вашої підтримки, ваших молитов для того, щоб ми разом могли крокувати у майбутє», – сказав він наприкінці Ісусової молитви в неділю, 28 березня.

***

Відбулася перша сесія Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року

30 березня 2021 року відбулася перша сесія цьогорічного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. З огляду на карантинні обмеження, запроваджені урядами країн у зв’язку з пандемією коронавірусу Сovid-19, Синод Єпископів проходив у форматі телесесії (онлайн).

На першу сесію Синоду Єпископів було винесено кілька важливих питань, зокрема про синодальне діяння в умовах карантину та про душпастирське планування в Церкві на ближчу і дальшу перспективи.

Окрему увагу було присвячено питанню душпастирського планування на період до 2030 року. Підсумки робочої групи, яка впродовж останніх двох років підготовляла це питання, представив її голова — високопреосвященний архиєпископ Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський. 

***

Предстоятель УГКЦ призначив нового керівника Патріаршого паломницького центру УГКЦ

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав іменував отця Сергія Триф’яка терміном на три роки генеральним директором Підприємства релігійної організації «Патріарший паломницький центр УГКЦ».

«Своє служіння прохаю виконувати відповідно до Статуту Підприємства релігійної організації «Патріарший паломницький центр УГКЦ». У Господа вимолюємо всіх потрібних вам Божих ласк для належного виконання своїх обов’язків», — побажав новопризначеному ієрею Блаженніший Святослав.

Іншим своїм декретом Глава УГКЦ відкликав від цих обов'язків о. Любомира Яворського. «Висловлюємо вдячність за ваш багаторічний жертовний труд на цій посаді та приклад творення успішних соціальних підприємств у нашій Церкві», — зазначив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next