АКТУАЛЬНО

Центр душпастирства осіб з вадами слуху “Надія” представив учасникам симпозіуму у Празі (Чехія) свій досвід розробки навчальної програми з душпастирства глухих

Четвер, 18 травня 2017, 13:46
Міжнародний католицький досвід обмінів і обговорення проблематики глухих щораз набуває кількісного і якісного виду. Серед 12 країн представлених на 2 Зустрічах спільнот глухих католиків Європи в Празі (12-15 травня 2017 р.), не було жодної делегації, яка б не мала своїх унікальних пасторальних ініціатив. Через презентації і воркшоп кожна країна хотіла донести до учасників симпозіуму нагальну потребу в інтегральності і постійній взаємодії серед нечуючих Європи. Розвиток культури глухих і постійний обмін знань з жестової мови, обговорення пасторальних проблем з перекладу Святого Письма жестовою мовою, визначення ролей у служіння з нечуюючими, ось деякі з важливих тем, які обговорювалися на зустрічах в Празі. Основою ж симпозіуму було живе спілкування учасників і в останній день відбулося спільне агапе спільнот нечуючих, як вияв радості і взаємної поваги учасників один до одного.

Центр душпастирства осіб з вадами слуху “Надія” УГКЦ  представив серед учасників симпозіуму свій досвід  розробки навчальної програми з душпастирства глухих в Україні. Напрямні розвитку лідерства і вишколу активних глухих вірних залишається основою для будь-якої праці серед нечуючих в УГКЦ. Власне розробка стратегії душпастирства глухих УГКЦ, що делегована Центру “Надія” Синодом Єпископів, покликана зрушити з місця життєву ситуацію нечуючих  в напрямку розвитку дару культури глухих у Церкві. Саме тому такі міжнародні зустрічі найкраще мотивують глухих людей розвивати себе не тільки в контексті пасторального служіння, але і вивчати живу комунікацію, шукати у своїй культурі через дискусію з різними спільнотами розв’язки наболілих питань. Також дуже потрібним для УГКЦ є впровадження в дію положення про пасторального асистента - глухої людини, яка координує пасторальними викликами і взаємодіє серед спільнот нечуючих. Модель праці: священник (чуючий, глухий) - пасторальний асистент(глухий) найбільш ефективна і  дієва для керування діяльністю католицьких спільнот нечуючих в світі.

Участь в роботі Зустрічей дозволило Центру ДОВС “Надія” УГКЦ (5 учасників) отримати унікальний досвід спілкування різними жестовими мовами, утверджуватись на міжнародному рівні і  створювати для глухих вірних більше нагод для обмінів серед спільнот нечуючих світу.

Зустрічі відбуваються кожні два роки. В 2019 році симпозіум проведуть у Польщі.

о. Олег Лазуркевич

 директор Центру душпастирств осіб з вадами слуху “Надія” УГКЦ(учасник)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next