АКТУАЛЬНО

Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого провів конкурс декламації з нагоди 80-ліття від дня народження Василя Стуса

Вівторок, 23 січня 2018, 20:47
Ювілей 80-ліття від дня народження Василя Стуса (1938-1985) відзначили у Філадельфії конкурсом декламації «Вікна в позапростір». У суботу, 20 січня 2018 року, за ініціативи Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого, за підтримки Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) пам’ять про одного із найвизначніших поетів-дисидентів вшанували учні 8-12 класів, які з допомогою учителів та батьків підготували до цієї події 12 віршів з різних періодів творчості поета.

Сьомий поетичний конкурс відбувся у приміщенні Академії святого Василія Великого у Дженкінтавн, ПА. Журі, до складу якого увійшли: Ольга Костів, директор НУРШ; Оксана Крилюк, учителька літератури, очолила директор Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого Ірина Іванкович. Журі оцінювало 12 конкурсантів за наступними критеріями: плавність декламації; чіткість вимови; інтонація; артистичність виконання; драматизм декламації; постава.

У висліді конкурсу журі визначило переможців, якими стали: учениця 10 класу Анастасія Блощинська за вірш «Весняний вечір»; учениця 9-А класу Вікторія Фалендиш за вірш «Церква святої Ірини» та учениця 11 класу Юліана Фартачук за вірш «На колимськім морозі калина». Лауреатами стали: Юстина Білецька (11 кл.), Софія Павлюк (10 кл.) та Наталія Панчак (12 кл.).

Усіх учасників було нагороджено дипломами та призами Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США, а головний спонсор - Центр студій спадщини - надав цінні нагороди лауреатам та переможцям.

Слова привіту до конкурсантів надіслав голова ТСС А академік Леонід Рудницький, для якого Василь Стус є не лише великим українським поетом ХХ століття, а й насамперед символом незнищенності українського духу. «Сподіваюся, що ця сьогоднішня ваша зустріч з поетом не буде одноразова, що  писання Василя Стуса, його вірші й есе, залишаться з вами і збагатять ваше життя -  емоційно й інтелектуально. Інтелектуальний рівень  літературної творчості Василя Стуса дуже високий, він відповідає рівневі найкращих міжнародних поетів минулого й сучасного. Мої молоді друзі, з новим роком бажаю вам усім щасливого життя; нехай Україна ніколи вам не буде чужою», - зазначив Л. Рудницький.

До молоді звернулася голова журі Ірина Іванкович. Вона провела паралелі між патріархом Йосифом Сліпим та Василем Стусом, котрі, перейшовши через горнило совєтської каральної системи, через заслання, нечестиві суди та ув’язнення, ніколи не зреклися віри в Бога, своїх переконань, ідеалів і не відцуралися України. «Перебуваючи за ґратами, кожен із них заносив молитву до всевишнього Бога, і у важких, а навіть нестерпних хвилинах завжди уповав на Його милосердя. Тому нехай ці дві світлі постаті – патріарх Йосиф Сліпий і Василь Стус – будуть для вас, молодих і таких талановитих українців, гідним прикладом для наслідування», - зазначила І. Іванкович.

Вітаючи конкурсантів, директор школи Ольга Костів висловила вдячність організаторам та спонсорам конкурсу, які уже шостий рік поспіль співпрацюють з НУРШ в царині просвіти молодих українців діаспори, а учителька літератури Оксана Крилюк подякувала учням за високий рівень підготовки до конкурсу.

                       

Прес-служба Товариства «Свята Софія»  США

 

Світлина (Стефан Фартушок): Члени журі та учасники конкурсу

ПУБЛІКАЦІЇ

«Якщо людина працює над собою, то зможе побудувати щасливе подружжя», — християнський психолог Мирон Шкробут21 січня

22 січня на “Воскресіння. Живе радіо” стартує психологічна програма “Порадня”, завдяки якій слухачі зможуть отримати поради щодо...

МЕДІА
Prev Next