АКТУАЛЬНО

Церковні та державні екологи перед чудотворною іконою Галицької Божої Матері молилися за збереження Богом створеного світу

Понеділок, 06 червня 2016, 14:05
5 червня 2016 року Божого, у Всесвітній день навколишнього середовища, з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології, в рамках відзначення Року Божого милосердя, відбулася проща екологів та захисників Божого створіння до Галицької чудотворної ікони Божої Матері в с. Крилос Галицького району Івано-Франківської області.

Приємним є також і те, що на заклик Екобюро до прощі долучилися також і молоді люди з Івано-Франківська та околиць, які долали цей шлях найбільш екологічним видом транспорту – велосипедом у супроводі місцевої поліції та медичних працівників, котрим організатори та учасники складають окрему подяку. У прощі також взяли участь державні природоохоронці та екологи, референти Бюро УГКЦ з питань екології та вірні, яким не байдужа доля спільного для всіх Дому-Землі.

Урочиста частина прощі розпочалася зустріччю преосвященного владики Михаїйла (Колтуна), ординарія Сокальсько-Жовківської єпархії, який є також головою Комітету з питань екології при Синоді Єпископів УГКЦ. Преосвященний владика очолив Божественну Літургію, на якій чисельно зібралися духовенство та вірні. Під час Літургії єпископ виголосив проповідь, в якій чітко, лаконічно і дуже доступно пояснив, що сотворений Богом світ був задуманий як місце гармонійного Царства Любові між усім створінням. Гріх руйнує і отруює цю гармонію з Богом, з ближнім і цілим Божим створінням, а любов і шанобливе ставлення до природи цю гармонію відновлюють, тому дбати про природне довкілля – це вправлятися в любові до Бога і до ближнього, виконуючи цю найбільшу заповідь Господню.

Після Служби Божої д-р Володимир Шеремета, очільник церковної екологічної інституції, подякував усім за участь та розповів про те, що в цей день під час прощі присутні мощі святого Івана Павла ІІ, якого справедливо називають «зеленим Папою» і який невтомно навчав про те, що відповідальність за Боже створіння – це невід’ємна складова християнської віри, а гріхи проти природи назвав екологічними гріхами, що кличуть про помсту до неба.

Усі присутні мали можливість приклонитися до мощей святого Папи та до чудотворної ікони Матері Божої.

Наступним та завершальним пунктом прощі екологів і захисників Божого створіння була презентація на тему «Діла милосердя – активізація прийнятого Божого милосердя або віра у дії», яку провів о. Володимир Містерман, заступник керівника Екобюро.

Учасники та організатори прощі визнали, що, повертаючись до своїх домівок, відчувають певне піднесення і бажання бути співбуднівничими Божого Царства посеред нас. І це зовсім не дивно, адже засіяне Боже Слово, яке було зрошене молитвою і Євхаристією починає проростати, викликаючи бажання чинити добрі діла на користь ближнього, з пошаною до Божого створіння і все це на славу Божу.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку в Україні, борець з алкоголізмом та просвітитель українців22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next