АКТУАЛЬНО

«Церква має піклуватися про світ Божий не тому, що це економічно вигідно…» – проф. Володимир Шеремета на екологічному семінарі в Мінську

П'ятниця, 15 листопада 2013, 10:38
14 листопада в Міжнародному освітньому центрі м. Мінська відбувся семінар на тему: «Екологічний менеджмент у Церкві», участь в якому взяв представник УГКЦ, проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро з питань екології.

Семінар став першим у низці заходів, мета яких залучення католицьких церковних установ Білорусі до інтенсифікації сповнення своєї екологічної місії, особливо, через участь у сертифікаційному процесі екологічних стандартів «Зелений півень» та «Білий журавель».

Семінар відкрив словами привітання високопреосвященний Тадеуш Кондрусевич, Архиєпископа і Митрополита Мінсько-Могилевського. У виступі він наголосив, що згідно із вченням Церкви, зокрема енциклікою Папи Франциска «Світло віри»: «Кожен християнин, керуючись своєю вірою, покликаний відповідально ставитись до навколишнього середовища». Як і церковні інституції, а також й окремі парафії, мають робити все, щоби зменшити негативний вплив на створений Богом світ, – зазначив католицький єрарх…

Учасники семінару заслухали низку цікавих доповідей щодо актуальних екологічних проблем, а також шляхів та засобів їх вирішення: «Раціональне використання ресурсів», «Небезпеки побутової хімії», «Загадки прилавків – на що звертати увагу при поході за покупками», «Поведінка з відходами – як зменшити їх кількість» тощо.

Проф. Володимир Шеремета поділився з присутніми досвідом діяльності УГКЦ для збереження Божого створіння – природи. Зокрема, було презентовано основні видання та ініціативи Екобюро УГКЦ, деякі з яких почали ставати міжнародними. Очільник Екологічного бюро УГКЦ наголосив на необхідності системного підходу. «Не можна аргументувати необхідність екологічного менеджменту в Церкві виключно його економічними перевагами, хоч як би це і не було заманливо. Церква має піклуватися про природу не тому, що це модно й економічно вигідно, а передусім тому, що це невід’ємна складова її місії і основна вимога християнської віри», – вважає керівник Екобюро УГКЦ.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у день свята Воздвиження чесного і животворного Хреста28 вересня

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році – Воздвиження чесного і животворного Хреста.

МЕДІА
Prev Next