АКТУАЛЬНО

У соту річницю бою під Крутами львів’яни вшанували загиблих молитвою

Понеділок, 29 січня 2018, 09:51
Сьогодні, у соту річницю подвигу Героїв Крут, у львівському архикатедральному соборі Святого Юра відслужені Божественні Літургії та Панахида.

Так, львів’яни вшанували загиблих у бою, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути  між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії  та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», яких було близько чотирьох сотень.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. За різними джерелами, українська сторона втратила від 300 до 400 чоловік.

Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до Батьківщини. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонних, так і у вітчизняних джерелах. 

У 2006 році на місці бою встановлено пам’ятник.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.sobor-svyura.lviv.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Той, хто затримує зарплату працівникам, забирає в них можливість жити», — цитати Глави УГКЦ про оплату праці22 лютого

У черговому прямому ефірі інтерактивного проекту «Відкрита Церква» 17 лютого на «Живому ТБ» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав...

МЕДІА
Prev Next