АКТУАЛЬНО

У Бердянську освятили новозбудований храм УГКЦ

Неділя, 23 вересня 2018, 20:25
21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, греко-католицька громада міста Бердянська мала особливе свято: того дня був посвячений новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці, в якому душпастирюють отці редемптористи Львівської провінції Чину Найсвятішого Ізбавителя ієромонахи Ярослав Федунів та Юрій Сивик.
Зображення 1 / 5 Використовуйте клавіші для перегляду

Трохи більше ніж рік тривало спорудження храму, до якого приклалися кілька будівничих та багато жертводавців з місцевої громади і з інших куточків України, зокрема – з парафій, якими опікуються редемптористи у Львові, Тернополі та Новояворівську. Це – перший храм УГКЦ у цьому місті, хоч присутність нашої громади сягає початку 2000 року, коли сюди прибув о. Андрій Бухвак, душпастир міста Запоріжжя. Від 2004 року громадою громадою опікуються отці редемптористи, першим з яких був св. п. ієромонах Володимир Мицак.

Чин освячення, на прохання владик Степана (Менька), Екзарха Донецького, здійснив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у співслужінні з духовенством Донецького екзархату та численними вірними і гостями, які прибули розділити молитву і радість греко-католиків Бердянська. Львівську провінцію редемптористів представляли о. Андрій Рак, протоігумен, о. Ігор Колісник, вислужений протоігумен, а також настоятелі та співбрати з інших монастирів та спільнот ЧНІ в Україні. Були сестри-монахині різних згромаджень, представники місцевої влади, військові капелани УГКЦ, а також воїни-захисники Вітчизни.

У своїй проповіді владика Богдан пригадав присутнім біблійний опис «драбини Якова», якою ангели сходили з неба на землю і піднімалися з землі до неба. Ця старозавітня розповідь, на думку секретаря Синоду, може бути прообразом храму як місця, на якому Бог перебуває і на якому відтепер відбуватиметься набагато величніше чудо, від видіння патріарха Якова: «Віднині тут, на цьому місці, не ангели, але сам Господь буде сходити з неба на землю. Тут, на цьому місці, не ангели, а прості, звичайні люди, будуть підноситися із землі до неба. Саме таким є призначення цього храму і саме таким є покликання кожного, хто переступатиме поріг цієї святині, яку ми сьогодні освячуємо і урочисто віддаємо під покров Богородиці», - зазначив секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Відтак, на канві святкового Євангелія, проповідник поділився з присутніми своїми роздумами про те, як віруюча людина має переживати свої зустрічі з Богом у храмі, щоб вони її справді підносили до неба. На його думку, слід передовсім відгукуватися на Боже запрошення і приходити на спасенну зустріч з Ним в недільні і святкові дні, слід відкладати усі журби і щоденну суєту, зосереджуючись на слуханні Слова Божого, подібно до Марії, сестри Лазаря, а відтак, вийшовши із храму, слід жити Божим Словом, даючи свідчення преображеного благодаттю Божою життя.

Наприкінці Літургії провінційний настоятель о. Андрій Рак вручив окремим особам, – священикам, будівничим, жертводавцям, – які особливо посприяли будівництву храму, подячні грамоти.

Насамкінець урочистостей секретар Синоду Єпископів УГКЦ зачитав грамоту Блаженнішого Святослава, якою Отець і Глава УГКЦ передав копію чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі для почитання у цьому новозбудованому храмі. Ікона є знаменною тим, що її освятив Святіший Отець Франциск у Римі, а відтак вона «подорожувала» парафіями і монастирями України в рамках відзначення 150-ліття передачі оригіналу отцям редемптористам та була виставлена для прилюдного почитання під час урочистої Літургії в Тернополі 1 липня з нагоди встановлення в УГКЦ свята Матері Божої Неустанної Помочі.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України06 серпня

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України.

МЕДІА
Prev Next