АКТУАЛЬНО

У Брюховичах розпочалася провінційна капітула ченців василіан

Понеділок, 10 лютого 2020, 13:51
10 лютого у брюховицькому монастирі Святого Йосифа розпочалася звичайна провінційна капітула у провінції Найсвятішого Спасителя.

Розпочалося зібрання Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з протоігуменом провінції о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, членами провінційної управи та капітульними отцями.

«Христос підкреслює, що християни мають у собі дуже важливий дар – Святого Духа, який перебуває у нас», – підкреслив Блаженніший Святослав, коментуючи Євангеліє. Відтак проповідник закликав до свідчення своєї християнської віри: «Нашим покликанням є дати Святому Духові у нас промовляти».

Глава УГКЦ подякував за запрошення молитися разом, адже це зібрання є церковною справою, бо показує важливість монашества, на яке може опертися Церква. Крім того, проповідник висловив вдячність ченцям за те, що, слухаючи Святого Духа, змогли в різний період дати свідчення віри, як видно з історії Української Греко-Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав закликав також до духовного відродження, яке може йти слідом за інституційним розвитком. А для цього потрібно повернутися до витоків василіанського монашества. У цьому контексті вагомими обставинами, вважає архиєрей, є кілька факторів. Перший із ним – Боже Слово, без якого не існує духовного життя. Ще однією важливою складовою, на думку Глави УГКЦ, є духовна спадщина св. Василія Великого: «Відчувши важливість духовної дороги для василіанського чернецтва, праведний митрополит Андрей Шептицький здійснив переклад творів св. Василія українською мовою». У цьому контексті проповідник наголосив, що досконалий християнин св. Василія є неможливим без творів цього святого. На завершення Блаженніший Святослав побажав ченцям, щоб монаші правила були «написані» у серці кожного ченця.

Крім того, Глава УГКЦ запевнив василіан у своїй молитві за успішне проведення капітули. «Нехай Боже Слово збудить ваші сумління, щоб ви змогли вибрати доброго настоятеля», - побажав архиєрей.

Після Божественної Літургії протоігумен о. Йоан Школик подякував Блаженнішому Святославу за його візит, а також за спільну співпрацю та молитву.

Після обіду брати й отці капітули розпочали свої засідання, які будуть тривати до 14 лютого.

Довідка: Звичайна провінційна капітула - це зібрання ченців згідно з нормами загального права і Статуту Василіанського чину. Завданням капітули є оцінювати, перевіряти та скеровувати життя провінції у різних її аспектах, а також вибирати протоігумена, його радників та делегатів на Генеральну капітулу.

osbm.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа23 листопада

Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у Церкві є якраз тим моментом, коли Христос торкається, тому має...

МЕДІА
Prev Next