АКТУАЛЬНО

У Брюховичах розпочалася провінційна капітула ченців василіан

Понеділок, 10 лютого 2020, 13:51
10 лютого у брюховицькому монастирі Святого Йосифа розпочалася звичайна провінційна капітула у провінції Найсвятішого Спасителя.

Розпочалося зібрання Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з протоігуменом провінції о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, членами провінційної управи та капітульними отцями.

«Христос підкреслює, що християни мають у собі дуже важливий дар – Святого Духа, який перебуває у нас», – підкреслив Блаженніший Святослав, коментуючи Євангеліє. Відтак проповідник закликав до свідчення своєї християнської віри: «Нашим покликанням є дати Святому Духові у нас промовляти».

Глава УГКЦ подякував за запрошення молитися разом, адже це зібрання є церковною справою, бо показує важливість монашества, на яке може опертися Церква. Крім того, проповідник висловив вдячність ченцям за те, що, слухаючи Святого Духа, змогли в різний період дати свідчення віри, як видно з історії Української Греко-Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав закликав також до духовного відродження, яке може йти слідом за інституційним розвитком. А для цього потрібно повернутися до витоків василіанського монашества. У цьому контексті вагомими обставинами, вважає архиєрей, є кілька факторів. Перший із ним – Боже Слово, без якого не існує духовного життя. Ще однією важливою складовою, на думку Глави УГКЦ, є духовна спадщина св. Василія Великого: «Відчувши важливість духовної дороги для василіанського чернецтва, праведний митрополит Андрей Шептицький здійснив переклад творів св. Василія українською мовою». У цьому контексті проповідник наголосив, що досконалий християнин св. Василія є неможливим без творів цього святого. На завершення Блаженніший Святослав побажав ченцям, щоб монаші правила були «написані» у серці кожного ченця.

Крім того, Глава УГКЦ запевнив василіан у своїй молитві за успішне проведення капітули. «Нехай Боже Слово збудить ваші сумління, щоб ви змогли вибрати доброго настоятеля», - побажав архиєрей.

Після Божественної Літургії протоігумен о. Йоан Школик подякував Блаженнішому Святославу за його візит, а також за спільну співпрацю та молитву.

Після обіду брати й отці капітули розпочали свої засідання, які будуть тривати до 14 лютого.

Довідка: Звичайна провінційна капітула - це зібрання ченців згідно з нормами загального права і Статуту Василіанського чину. Завданням капітули є оцінювати, перевіряти та скеровувати життя провінції у різних її аспектах, а також вибирати протоігумена, його радників та делегатів на Генеральну капітулу.

osbm.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next