АКТУАЛЬНО

У Будапешті відбулися різдвяні реколекції

Середа, 12 грудня 2018, 12:17
7-9 грудня в угорській столиці для українців греко-католиків відбулися різдвяні реколекції. Дні духовної віднови проходили в парафії Покрови Богородиці в Будапешті, що на вулиці Ваці Утца, 47. Духовні науки провадив о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

Тема реколекцій - «У дорозі до Вифлеєма». Роздумуючи про цю тему, провідник підкреслив значення посту та молитви в житті християнина та вказав на приклади пастушків, мудреців і Йосифа Обручника, «які до Вифлеєма дійшли». Рисами, чеснотами, які допомогли цим людям зустріти новонародженого Ісуса, є простота, покора пастушків, бажання вчитися, розвиватися мудреців і пошук та послух Божій волі св. Йосифа.

У рамках реколекцій відбулася зустріч з дітьми церковної «Рідної школи», скаутами парафії та парафіяльною молоддю. Вірні парафії мали нагоду приступити до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

Довідка

Перша Літургія для українців греко-католиків в Угорщині була відправлена 3 жовтня 2008 року в церкві Святого Флоріана. Тоді богослужіння очолив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар у співслужінні з владикою Филипом Кочішем та владикою Богданом Дзюрахом. Після Літургії, відбулася зустріч українського і угорського духовенства з українською громадою в приміщенні Державного самоврядування українців Угорщини, на якій обговорювалося питання духовної опіки для українців. Від цього моменту церкви домовлялися між собою про те, як можна вирішити питання призначення священика з України, який мав б опікуватися громадою.

Для переговорів між церквами та налагодження контактів з українською громадою, був призначений секретар ПМВ о. Василь Поточняк. Отець Василь відвідував українські громади з душпастирським візитом та налагоджував співпрацю між угорською Церквою та громадою.

З 2012 року Голова ПМВ призначив священика Київської архиєпархії УГКЦ о. Дам’яна Габорія регулярно відвідувати українські громади Угорщини. Українців в Угорщині ставало все більше, духовні потреби зростали. Вже було замало Літургій раз на місяць. У 2016 році за сприяння міністра людських ресурсів Угорщини Балога Золтана була надана матеріальна підтримка для того, щоб українці мали душпастирську опіку на постійній основі. Цього ж року, з вересня почалися щонедільні богослужіння. Українська греко-католицька громада в Будапешті отримала назву: парафіяльна спільнота Покрови Богородиці в Будапешті.

Від цього моменту починається активне релігійне життя громади, створюються різні церковні спільноти та центри. Так, у 2016 році розпочали діяльність пасторальна і економічна ради при парафії. У 2017 році створюються спільнота «Матерів в молитві», спільнота «Назаретських родин» та Центр душпастирства молоді. У 2018 році створюється Центр підтримки сім’ї.

У вересні 2018 року з благословення владики Йосифа Міляна при парафії створили Українську школу лідерства ім. кардинала Любомира Гузара, скаутську організацію «Католицькі скаути Європи» та церковний хор.

При парафії друкується «Парафіяльний вісник», відбуваються катехизації для дітей, молоді та дорослих, здійснюються прощі по святих місцях, організовуються церковні та державні свята і різні культурно-духовні програми. Відбуваються літні християнські табори для дітей. Парафіяни активно займаються харитативною діяльністю. Найважливіше завдання і виклик, який стоїть сьогодні перед спільнотою, – це побудова свого храму.

Прес-служба УГКЦ в Угорщині


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона07 серпня

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

МЕДІА
Prev Next